سحرنگار

شهریار-شهردار باغستان از تدوین سند چشم انداز بیست ساله شهرو برنامه راهبردی و عملیاتی پنج ساله شهرداری شهر باغستان  خبر داد.

سحرنگار-به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، چهارمین جلسه بررسی طرح سند ۲۰ ساله شهر و برنامه عملیاتی و راهبردی ۵ ساله شهرداری با حضور معاونین و مدیران ارشد شهرداری برگزار شد.
 شهردارباغستان در حاشیه این نشست اظهار داشت:سند چشم‌انداز توسعه شهر، سندی است علمی جهت تبیین آینده‌ شهر در ابعاد مختلف توسعه نظیر؛عمرانی، فرهنگی،اجتماعی، خدماتی،اقتصادی، مدیریتی، زیست محیطی و... و آنچه مسلم است با وجود یک سند چشم‌انداز کارآمد و کارشناسی شده، مسئولان و مدیران شهر توانایی برنامه‌ریزی دقیق‌تر، تخصیص بهینه منابع، اولویت‌بندی صحیح اهداف و برنامه‌ها و حل مشکلات شهر را خواهند داشت. بدین منظور با برنامه‌ریزی و تدوین سند چشم‌انداز شهر، سیاست‌های عملیاتی ـ اجرایی شهرداری نیز هدفمند خواهد شد.
حسن رنجبر در ادامه گفت: شهرداری باغستان از طریق حوزه برنامه‌ریزی و توسعه شهری،تدوین سند چشم‌انداز ۲۰ ساله شهر باغستان را در دستور کار خود قرار داده است و مشاور طرح  (دانشگاه خوارزمی)با همکاری و همراهی مدیران و کارکنان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر،تدوین چشم‌انداز شهر باغستان را از طریق بررسی اسناد فرادست شهر، برگزاری جلسات متعدد با مدیران شهری، تحلیل و پیمایش وضعیت موجود را با توجه به برنامه‌های توسعه مورد نظر شهر انجام خواهد گرفت. این برنامه بلندمدت  راهبردی بوده همچنین برنامه کوتاه‌مدت و میان‌مدت در قالب برنامه عملیاتی ۵ ساله شهرداری با توجه به سند چشم‌انداز بیست ساله تدوین و در اختیار مدیران شهری قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد:برنامه راهبردی مذکور که در راستای پیشنهادات طرح تفصیلی و به منظور بهبود وضعیت مدیریت شهری در دست تهیه است که می‌تواند تحولی سازنده در مدیریت شهرباغستان ایجاد کند. پایش مستمر تحولات، تشخیص دقیق و مستند وضعیت موجود (براساس نظام اطلاعات جغرافیایی)، تشخیص وضعیت مطلوب (چشم‌انداز و اهداف) و تعیین مسیر حرکت از موجود به مطلوب(راهبردها و سیاست‌ها) و مداخله و پایش مجدد، فرآیندی است که مدیریت توسعه باید خود را برای انجام آن تجهیز کند.
شهردارباغستان در پایان گفت:در راستای دستیابی به یک برنامه راهبردی با هدف ارتقاء جایگاه و پایگاه مدیریت شهری با رویکرد مشارکت عمومی و به منظور هم‌افزایی گروه‌های ذی‌مدخل در مسیر تحقق چشم انداز ۱۴۲۰، مشکلات پیش‌روی شهر باغستان در حیطه وظایف مدیریت شهری در حال شناسایی است  و برنامه‌ای مدون و قابل اجرا متناسب با تواناییهای شهرداری تدوین ودر اختیار آنان قرار خواهد گرفت.‍ .‍ 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group