ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ملارد- شهردار شهر ملارد گفت: دو پروژه ارزنده تقاطع غیر هم سطح سه راهی مارلیک و چهار راه ملارد در دستور کار شهرداری قرار دارد که انشالله با کلنگ زنی و بهره برداری ازاین طرح ها  یکی از معضلات چندین ساله شهر ملارد در حوزه ترافیک شهری مرتفع می شود.

سحرنگار- محمد صادق کولیوند توجه به موضوع ترافیک و تسهیل در تردد عبور و مرور در شهر ملارد را از جمله اولویتهای برنامه های مدیریت شهری برشمرد و دراین باره اظهار داشت:همانطور که می دانید محدوده سه راهی مارلیک و چهار راه ملارد طی سنوات گذشته یکی از گره های ترافیکی شهر ملارد شناخته شده اند و شهرداری ملارد در حال حاضر با تخصیص اعتبارمناسب در حال طراحی تقاطع غیر هم سطح در سه راهی مارلیک  می باشد که انشالله پس از تایید طرح در مراجع بالا دستی عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح اجرایی خواهد شد و با توجه به اهمیت و حساسیت پروژه تلا ش خواهیم کرد که با  استفاده از تکنولوژی های نوین احداث تقاطع را در سریع ترین زمان ممکن به بهر برداری برسایم.
وی به  پروژه تقاطع غیر هم سطح چهار راه ملارد نیز پرداخت و ادامه داد: در خصوص تقاطع غیر هم سطح چهار راه ملارد نیز مطالعات آن همزمان با احداث تقاطع غیر هم سطح سه راهی مارلیک انجام خواهد شد . با توجه به اینکه محور چیتگریک محور موصلاتی بین چند شهرستان و راه ارتباطی به چند استان کشور می باشد از ویژگی خاصی برخوردار است و در صورت  تخصیص و جذب اعتبارات ملی می تواند گره ترافیکی آن محدوده را مرتفع نماید .
وی تصریح کرد: با این حال شهرداری در نظر دارد در برنامه کوتاه مدت خود نسبت به ساماندهی ترافیکی و دید و منظر محدوده چهار راه ملارد طرح هایی را اجرا نماید که میتواند در حل مشکل پارک سوار و همچنین آراستگی ورودی شهر کارگشا باشد. از دیگر برنامه های ترافیکی شهرداری میتوان به شروع مطالعات طرح جامع ترافیکی شهر و ایجاد لوپ های ترافیکی و احداث معابر جدید مانند، اتصال بلوار مطهری شرقی به میدان نیایش، ادامه بلوار جمور به سمت محور چیتگر، ساماندهی بلوار آیت الله رفسنجانی با ایجادروشنایی، نصب علائم و تابلوهای مسیر و چند مورد اصلاح هندسی  در برنامه های آتی این شهرداری در سال 99 اشاره کرد
کولیوند یاد آور شد: برنامه امکانسنجی و طراحی پیاده راه  مشتمل بر مسیر تندرستی و مسیر دوچرخه سواری در بلوار های رسول اکرم(ص) به طول 10 کیلومتر و بلوار حاج قاسم سلیمانی و بلوار ارغوان از دیگر برنامه های این شهرداری می باشد که در حال حاضر توسط معاونت امور زیر بنایی و ترافیک در دست اقدام می باشد.


           ایجاد  و تکمیل روشنایی پارکها و معابر از دیگر برنامه های شهرداری می باشد.
شهرداری ملارد برای مدیریت آب های سطحی برنامه کوتاه مدت و بلند مدت دارد
شهردار ملارد توجه به مدیریت آبهای سطحی را یکی از برنامه های خوب برشمرد و گفت:با شروع سالهای ترسالی و از طرفی توسعه آتی شهرکه افزایش سطوح معابر و ابنیه شهر را در پی دارد، افزایش روان آبهای سطحی در سنوات آتی با تاوجه به و ضعیت توپوگرافی شهر دور از ذهن نیست . فلذا در همین راستا بروز مشکلات آبگرفتگی روستاهای پایین دست مدیریت شهری را برآن داشت تا با استفاده از ظرفیت های دانشگاه امیرکبیر در مطالعات هدایت آبهای سطحی و تدوین برنامه های اقدام کوتاه، میان و بلند مدت را در دستور کار قرار بدهد که امیدواریم با تخصیص اعتبار اجرای فازهای مختلف پروژه به مرور شاهد رفع مشکل آبگرفتگی معابر باشیم.
وجود بافتهای فرسوده تهدید جدی برای شهر ملارد محسوب می شود
کولیوند وجود بافت های فرسوده در شهر ملارد را به عنوان تهدید جدی شهر و شهروندان عنوان کرد و افزود: مدیریت شهری به دنبال برنامه ریزی منسجم و مطالعات کارشناسی شده در صدد رفع این مشکل چندین ساله است.
وی دراین باره اظهار داشت: با توجه به وجود ریسک بالای خطر زلزله در منطقه یکی از موارد مهم که زندگی شهری دراین منطقه را بامخاطراتی مواجه نموده است  وجود بافت های فرسوده ملارد و املاک فاقد استحکام مناسب در محدوده سرآسیاب می باشد که در همین زمینه شهرداری ملارد فرآیند تاسیس سازمان عمران و بازآفرینی را دنبال میکند تا متعاقب آن با تشکیل دفاتر تسهیل گری آگاه سازی و جلب مشارکت و ارائه بسته های تشویقی برای مالکان ؛ انشالله روند بازآفرینی بافتهای ناکارآمد شهری صورت پذیرد.
نهضت روکش آسفالت معابر اصلی منظر شهر ملارد را زیبا خواهد نمود
شهردار ملارد از برنامه جامع برای ترمیم و روکش آسفالت معابر اصلی شهر خبر داد و گفت:ایجاد نهضت روکش آسفالت معابر اصلی شهر دردستور کار است  که انشاءالله از اواسط خرداد ماه شروع خواهد شد و با اتمام عملیات معابر شهر نسبت به وضعیت کنونی در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: لکه گیری  و روکش آسفالت معابر فرعی هم جزء اولویت های شهرداری است که در حال حاضر توسط هشت اکیپ در سطح محلات  با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال مشغول به کارند که انشالله با تخصیص اعتبار چهل میلیارد ریال دیگر این پروژه با سرعت  با هدف جلب رضایت عموم شهروندان ادامه خواهد داشت.
کولیوند تصریح کرد: روکش معابر و کوچه های فرعی و تعریض جداول و انهار و ایجاد کفپوش معابر اصلی هم با اعتباری بالغ بر چهل میلیارد ریال از دیگر برنامه های جاری شهرداری می باشد که به عنوان خدمتی شایسته به محضر مردم شریف شهر ملارد تقدیم خواهد شد ، در اجرای  این برنامه ها سعی برآن شده است که خدمات عمرانی به صورت  مناسب و عادلانه در چهار محله اصلی شهرارائه گردد.
وی یاد آور شد: در حوزه  دید و منظر شهر هم سعی شده با استفاده از ظرفیت مشاوران ذیصلاح نسبت به بازپیرایی فضای شهراقدام شود از جمله این پروژه ها می توان به تبدیل کندرو بلوار ارغوان به پیاده راه  و بازپیرایی بلوار رسول اکرم (ص) اشاره کرد که مطالعات امکانسنجی آن در دست اقدام میباشد، حذف تیر برق های وسط بلوار حضرت رسول اکرم ( ص)  در اجرای مناسب سازی دید و منظر شهروندان از دیگر پروژه های این برنامه میباشد که تاکنون   1200 متر از کل مسیر5 کیلومتری  با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال به همراه نور پردازی اجرا شده است.
سال جاری پروژه های ارزنده ای در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی و... به بهره برداری خواهد رسید
شهردار ملارد به پروژه های در دست اقدام شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری با توجه به نیاز سنجی و خواسته های به حق شهروندان پروژه های خوبی در حوزه های مختلف فرهنگی ، ورزشی ،بهداشتی و...در دستور کار خود قرار داده و با بهره برداری از آنها بخشی از نیاز شهر وشهروندان مرتفع خواهد شد.
وی در این باره اظهار داشت: تکمیل فرهنگسرای بزرگ شهرملارد در پارک مشاهیر به عنوان یک پروژه فرامنطقه ای می تواند در رشد و ارتقای سطح فرهنگی شهر تاثیر به سزایی داشته باشد که این مجموعه با بنای بالغ بر 6000 متر مربع و سالن آمفی تئاتر750 نفری با کاربری نمایشی ، کنسرتال، گالری و کتابخانه و مجموعه فرهنگی اشاره کرد که تکمیل آن در راس برنامه های فرهنگی شهرداری است که با استخدام پیمانکار موتور تکمیل پروژه به حرکت درآمده و انشالله درایام الله دهه فجر کام مردم شریف ملارد را شیرین خواهد نمود.
مکانیابی احداث خانه جوان مارلیک در بلوار دکتر حسابی و خانه فرهنگ ملارد در بلوارشوریابی انجام شده و مطالعات و طراحی آن توسط معاونت زیر بنایی و ترافیک جهت احداث با اعتباری بالغ بر50 میلیارد ریال در دست اقدام است.
احداث سالن ورزشی و ایجاد یک مجموعه ورزشی روباز در ملارد از دیگر برنامه های ورزشی در دست اقدام مجموعه مدیریت شهری ملارد می باشد.
در اجرای تمام پروژه ها کیفیت و سرعت در دستور کار قراردارد که برای رسیدن به این هدف مجموعه شهرداری که انشالله بااستخدام مشاورین مدیریت طرح (عامل چهارم) در قالب انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علم و صنعت قدم بزرگی در بالا بردن کیفیت پروژه ها و جلوگیر از صرف هزینه های اضافه برداشته خواهد شد.
ازجمله پروژه های عمرانی شهرداری برای افتتاح در اعیاد پیش رو و هفته دولت  و ایام الله دهه فجر سال جاری میتوان به تکمیل و افتتاح  ساختمان شورای شهر با زیر بنای 1600 متر مربع ساختمان آتش نشانی با زیر بنای 2880 متر مربع؛ ساختمان اداری معاونت خدمات شهری با زیر بنای 1200 متر مربع و ساختمان اداری گلزار شهداء بازیر بنای2560 متر مربع تکیمل دیوار گلزار شهداء؛ تکمیل فرهنگسرای محله سرآسیاب غربی با زیر بنای 1200 متر مربع و سوله انبار آتش نشانی ، تکمیل بازار موبایل، تکمیل پارکینگ طبقاتی با زیر بنای9000 متر مربع اشاره کرد که مجموعه مدیریت شهری در صدد است با اجرای این پروژه ها  بتواند  قدمی در راستای خدمت رسانی به مردم شریف شهر ملارد برداشته باشد.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group