ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهریار-جلسه پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز به ریاست حسن رنجبر شهردار باغستان برگزار شد

سحرنگار-به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان،حسن رنجبر در این جلسه گفت : پدیده ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهر، معضلی است که بازنده آن مردم و شهروندان و برنده آن سودجویان ساخت ساز‌های غیرمجاز هستند.
شهردار باغستان در ادامه افزود: ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، از جمله پدیده های شومی است که به دنبال تحولات ساختاری و بروز مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی همچون جریان سریع شهرنشینی و مهاجرتهای روستایی در کشور پدیدار شده است و با توجه به ماهیت ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، بروز تغییرات کالبدی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی در نواحی شهری اجتناب ناپذیر است .
حسن رنجبر اظهارداشت: گسترش این پدیده میتواند اثرات نامطلوبی همچون تخریب سیمای کالبدی شهر، از بین رفتن منابع، تعرض به حریم رودها و در نهایت آلودگی زیست محیطی را برجای بگذارد.
 وی در این جلسه تصریح کرد: کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان در محدوده و حریم شهر بر عهده شهرداری‌ها بوده و وظیفه شهرداری‌ها با رعایت مقررات مادتین 55 و 100 قانون شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی است.
 رنجبر ادامه داد : اصول شهرسازی و معماری اراده عمومی همه کسانی است که حقی در شهر دارند و عده ای سودجو و متخلف با نادیده گرفتن حق دیگر افراد جامعه، موجب اعتراض شدید شهروندان شده و شرایط نابهنجاری را برای شهرها به وجود آورده اند.
 شهردار باغستان در پایان تصریح کرد: پدیده شوم ساخت و ساز غیرمجاز قطعاً با همکاری مدیران شهری و شهروندان متعهد قابل پیشگیری است.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group