سحرنگار

شهریار-جلسه پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز به ریاست حسن رنجبر شهردار باغستان برگزار شد

سحرنگار-به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان،حسن رنجبر در این جلسه گفت : پدیده ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهر، معضلی است که بازنده آن مردم و شهروندان و برنده آن سودجویان ساخت ساز‌های غیرمجاز هستند.
شهردار باغستان در ادامه افزود: ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، از جمله پدیده های شومی است که به دنبال تحولات ساختاری و بروز مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی همچون جریان سریع شهرنشینی و مهاجرتهای روستایی در کشور پدیدار شده است و با توجه به ماهیت ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، بروز تغییرات کالبدی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی در نواحی شهری اجتناب ناپذیر است .
حسن رنجبر اظهارداشت: گسترش این پدیده میتواند اثرات نامطلوبی همچون تخریب سیمای کالبدی شهر، از بین رفتن منابع، تعرض به حریم رودها و در نهایت آلودگی زیست محیطی را برجای بگذارد.
 وی در این جلسه تصریح کرد: کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان در محدوده و حریم شهر بر عهده شهرداری‌ها بوده و وظیفه شهرداری‌ها با رعایت مقررات مادتین 55 و 100 قانون شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی است.
 رنجبر ادامه داد : اصول شهرسازی و معماری اراده عمومی همه کسانی است که حقی در شهر دارند و عده ای سودجو و متخلف با نادیده گرفتن حق دیگر افراد جامعه، موجب اعتراض شدید شهروندان شده و شرایط نابهنجاری را برای شهرها به وجود آورده اند.
 شهردار باغستان در پایان تصریح کرد: پدیده شوم ساخت و ساز غیرمجاز قطعاً با همکاری مدیران شهری و شهروندان متعهد قابل پیشگیری است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group