سحرنگار

شهر قدس -ناصری پور بر تعیین تکلیف پساب تصفیه خانه شهرستان و اختصاص آن به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و فضای سبز تاکید کرد. 
سحرنگار-به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، علیرضا ناصری پور سرپرست معاونت فنی و عمرانی فرمانداری قدس در جلسه منابع طبیعی و آب گفت: با توجه به اهمیت آب و منابع طبیعی به عنوان موثرترین بخش زندگی و اقتصاد که بخش عمده  تامین مواد غذایی در بخش کشاورزی وابسته به آب است ، باید اولویت شهرستان حفاظت از این منابع باشد.
وی در ادامه افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهرستان قدس یک پتانسیل است که باید بالفعل شود، آب تصفیه شده در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت و فضای سبز شهری استفاده شود.
ناصری پور تاکید کرد: به همین منظور ظرف ده روز جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و شهرداری با برآورد و اعلام میزان نیاز به آب پساب مکتوب آنرا به اداره آبفای شهرستان اعلام کنند و با توجه به اینکه از بخش کشاورزی باید حمایت شود ، آبفا در قیمت گذاری فروش پساب فاضلاب باید این موارد را لحاظ کند.
سرپرست معاونت فنی و عمرانی فرمانداری قدس اظهار داشت: نیاز آب در شهرستان با حدود ۴۰۰ لیتر بر ثانیه با کمبود مواجه است که انتقال ۱۲۰ لیتر بر ثانیه از آب سد بیلقان این نیاز تا حدودی مرتفع خواهد کرد، به همین منظور برای مشکلات بر سر راه خط انتقال آن جلساتی با فرماندارکرج و شورای اسلامی شهر گرمدره برای دریافت مجوز خواهیم داشت.
وی همچنین بر حفظ حرایم بستر رودخانه ها در سطح شهرستان توسط آب منقطه ای و جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب از چاه ها تاکید کرد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group