ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

قدس- رئیس اداره محیط زیست شهرقدس با تاکید بر اینکه احداث ایستگاه سنجش آلودگی حق مردم این منطقه است گفت: رعایت استانداردهای محیط زیست در شهرک های صنعتی شهر قدس حداقلی است.

 

 

سحرنگار ، رضا شایسته صبح سه شنبه و همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک طی نشستی با اصحاب رسانه به مشکلات و نیازهای شهرستان قدس در حوزه محیط زیست اشاره کرد و در رابطه با آلایندگی و مشکلات شهرک صنعتی اظهار داشت: میزان مصرف آب هر کارگر که در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند میانگین ۱۰۰ لیتر آب در روز است که از این میزان ۸۰ درصد به فاضلاب تبدیل می‌شود و با این آمار حجم قابل توجهی از آب در این منطقه به سبب نبود سیستم فاضلابی هدر رفته و باعث آلایندگی زیست محیطی می‌شوند.

 

وی ادامه داد: قانون رسیدگی به فاضلاب صنایع را برعهده اداره محیط زیست شهرستان نهاده و صنایعی که تعداد پرسنل زیادی داشته باشند خط قرمز ما محسوب می‌شوند و پی گیر آن هستیم تا خروجی فاضلاب آنها یا به چرخه تولید بازگشته و یا در حوزه فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

 

رئیس اداره محیط زیست شهر قدس از راه اندازی سیستم فاضلاب تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در ایام الله مبارک دهه فجر نیز خبر داد و گفت: با پی گیری های انجام شده خوشبختانه در ایام دهه فجر ۵ واحد صنعتی سیستم تسویه فاضلاب خود را احداث نموده اند که به بهره برداری خواهد رسید.

 

شایسته ضمن قدردانی از برخی شرکت‌ها به جهت راه اندازی سیستم فاضلاب گفت: برخی شرکت‌ها سیستم تسویه فاضلاب خوبی دارند که به صورت آنلاین از راه دور توسط کارشناسان محیط زیست بررسی می‌شود و حجم قابل توجه فاضلاب این شرکت برای استفاده در فضای سبز شهرداری قدس مصرف می‌شود.

 

وی با اشاره به نگرانی مردم از ورود فاضلاب مازاد شرکت نفت پارس به کانال‌ها افزود: مردم محترم شهر ملارد در جریان باشند که ورود فاضلاب شرکت نفت پارس به کانال‌های آب هیچ مخاطرات زیست محیطی برای شهرستان ندارد و امیدواریم با پیگیری‌های مسئولان فاضلاب مازاد در بخش‌های مورد نیاز دیگری نیز استفاده شود.

 

شایسته در ادامه به وضعیت آلایندگی هوا نیز پرداخت و گفت: هفته هوای پاک است و محیط زیست حال خوبی ندارد و امسال در مقایسه با چند سال گذشته تعداد روزهای آلاینده هوای زیادی داشتیم.

 

وی ادامه داد: میزان بارش‌ها تأثیر مهمی در بحث کاهش آلودگی هوا دارند که متأسفانه امسال به سبب کاهش نزولات آسمانی در شهرستان قدس ۳۷ روز شرایط اضطراری هوا حاکم بود که در مقایسه با سال‌های قبل بی سابقه بوده است.

 

رئیس اداره محیط زیست شهر قدس فعالیت معادن شن، ماسه، آسفالت و بتن را نیز مؤثر در آلودگی‌ها برشمرد و افزود: شهرستان قدس حدود ۵۰ مرکز معادن را در خود جای داده و در کشور از لحاظ میزان معادن رتبه اول را دارد و خوشبختانه این معادن در ایام اضطراری هوا با ما همکاری خوبی دارند و هر زمان که اعلام می‌کنیم فعالیتشان را متوقف می‌کنند.

 

شایسته با تاکید بر اینکه ایجاد ایستگاه سنجش آلودگی حق طبیعی مردم شهرستان قدس است گفت: با خبر شدن از وضعیت آلایندگی هوای شهرستان قدس از حق طبیعی مردم است و قدس تنها شهرستان استان تهران است که ایستگاه سنجش آلودگی هوا ندارد و با تمامی مشکلات و کمبود اعتبارات هزینه زیادی جهت خرید دستگاه آلایندگی هوا شده است و امیدواریم با همت شهرداری و سایر مسولان اتاقک و تجهیزات مورد نیاز آن جهت بهره برداری از این ایستگاه راه اندازی شود.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group