سحرنگار

 

شهردار قدس ضمن تاکید بر لزوم برخورد قانونی و قاطع مدیریت شهری با تخلفات ساختمانی و ساخت و ساز غیرمجاز، از اجرای ۴ رای کمیسیون ماده ۱۰۰ در ماه گذشته خبر داد.

 


سحرنگار - به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس مسعود مختاری با اعلام این خبر اظهار داشت: ساخت و ساز غیرمجاز جزو اصلی ترین معضلات شهری محسوب می شود و مشکلات عدیده ای را در مسیر خدمت رسانی به مردم قرار می دهد و از آنجا که اینگونه بناها خارج از ضوابط شهرسازی ساخته می شوند، پس از مدتی تبدیل به بافت فرسوده شده و تبعات خسارت باری را سبب می شوند؛ لذا مدیریت شهری قدس با جدیت و قاطعیت با ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می نماید.

وی افزود: ساخت و ساز غیرمجاز و خارج از اصول شهرسازی، موجبات عدم استحکام بنا و مشکلات ناشی از آن، عدم وجود معابر با عرض مناسب و... را فراهم می نماید. از این رو مدیریت شهری در اجرای قانون مبنی بر جلوگیری از تخلفات ساختمانی مصمم است.

شهردار قدس ضمن تاکید بر اهمیت نوسازی و احیای بافت فرسود‌ه افزود: اقدامات شهرداری قدس در این حوزه حمایتگرانه است؛ به طوری که مجموعه مدیریت شهری همواره بسته های تشویقی و حمایتی در جهت نوسازی بافت فرسوده در اختيار شهروندان قرار می دهد و مردم را در این امر یاری می کند، اما در عین حال، به صورت مداوم و قاطعانه و قانونی با تخلفات ساختمانی نیز برخورد خواهد کرد.

مهندس مختاری با اشاره به تعیین تکلیف پرونده های تخلفات ساختمانی در این شهرداری، عنوان کرد: در ماه گذشته ۴ رای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ با صدور حکم دادستانی و حمایت دستگاه قضایی مربوط، توسط واحد اجرائیات مناطق دوگانه شهرداری قدس با اعمال پلمب و تخریب بنا اجرایی گردیده است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group