ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

شهردار قدس ضمن تاکید بر لزوم برخورد قانونی و قاطع مدیریت شهری با تخلفات ساختمانی و ساخت و ساز غیرمجاز، از اجرای ۴ رای کمیسیون ماده ۱۰۰ در ماه گذشته خبر داد.

 


سحرنگار - به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس مسعود مختاری با اعلام این خبر اظهار داشت: ساخت و ساز غیرمجاز جزو اصلی ترین معضلات شهری محسوب می شود و مشکلات عدیده ای را در مسیر خدمت رسانی به مردم قرار می دهد و از آنجا که اینگونه بناها خارج از ضوابط شهرسازی ساخته می شوند، پس از مدتی تبدیل به بافت فرسوده شده و تبعات خسارت باری را سبب می شوند؛ لذا مدیریت شهری قدس با جدیت و قاطعیت با ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می نماید.

وی افزود: ساخت و ساز غیرمجاز و خارج از اصول شهرسازی، موجبات عدم استحکام بنا و مشکلات ناشی از آن، عدم وجود معابر با عرض مناسب و... را فراهم می نماید. از این رو مدیریت شهری در اجرای قانون مبنی بر جلوگیری از تخلفات ساختمانی مصمم است.

شهردار قدس ضمن تاکید بر اهمیت نوسازی و احیای بافت فرسود‌ه افزود: اقدامات شهرداری قدس در این حوزه حمایتگرانه است؛ به طوری که مجموعه مدیریت شهری همواره بسته های تشویقی و حمایتی در جهت نوسازی بافت فرسوده در اختيار شهروندان قرار می دهد و مردم را در این امر یاری می کند، اما در عین حال، به صورت مداوم و قاطعانه و قانونی با تخلفات ساختمانی نیز برخورد خواهد کرد.

مهندس مختاری با اشاره به تعیین تکلیف پرونده های تخلفات ساختمانی در این شهرداری، عنوان کرد: در ماه گذشته ۴ رای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ با صدور حکم دادستانی و حمایت دستگاه قضایی مربوط، توسط واحد اجرائیات مناطق دوگانه شهرداری قدس با اعمال پلمب و تخریب بنا اجرایی گردیده است.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group