ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


قدس - شهردار قدس گفت: در ۳ سال گذشته علاوه بر احداث ۲۷ بوستان جدید در شهرقدس، ۷ بوستان قدیمی شهر با مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نیز بازسازی و احیا شده است.

 


سحرنگار - مهندس مسعود مختاری با اعلام این خبر تصریح کرد: یکی از اصلی ترین شاخص های مهم توسعه یک شهر، وجود فضای سبز شهری است که این فضا در قالب بوستان‌ها، فضای سبز میادین و بلوارهای شهر تقسیم بندی می‌شود.

شهردار قدس افزود: از آغاز دوره پنجم مدیریت شهری احداث و بهسازی بوستان ها و پارک های محله ای با هدف ارتقای سرانه فضای سبز در شهرقدس یکی از اولویت های شورای اسلامی و شهرداری قرار داشته است. نتیجه این رویکرد احداث ۲۷ بوستان بزرگ و کوچک در نقاط مختلف شهر بوده که با مساحت کلی ۲۶۲ هزار مترمربع، افزایش حدود ۴۰ درصدی سرانه فضای سبز در شهرقدس را محقق نموده است.

مهندس مختاری اظهار داشت: مدیریت شهری در راستای ساماندهی و بازسازی بوستان های شهرقدس نیز اقدام به بازسازی ۷ بوستان قدیمی به مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نموده که شامل بوستان‌های ولی‌عصر(عج)، آزادگان، شهید مدنی، کاووسیه، ایثار، شورا و کودک است. بوستان های ولی‌عصر(عج) و آزادگان بزرگ ترین بوستان های قدیمی شهر بودند که به صورت ساختاری دچار تحول شده و با اضافه شدن امکاناتی همچون زمین چمن مصنوعی و پیست دوچرخه سواری مورد بازسازی قرار گرفتند.

شهردار قدس بوستان ها و فضاهای سبزی شهری را از سرمایه های شهر دانست و گفت: مردم، خود صاحبان اصلی این بوستان ها و اماکن تفریحی به منظور گذران اوقات فراغت خود می باشند، به همین جهت انتظار می‌رود در حفظ و نگهداری این اماکن نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group