سحرنگار


قدس - شهردار قدس گفت: در ۳ سال گذشته علاوه بر احداث ۲۷ بوستان جدید در شهرقدس، ۷ بوستان قدیمی شهر با مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نیز بازسازی و احیا شده است.

 


سحرنگار - مهندس مسعود مختاری با اعلام این خبر تصریح کرد: یکی از اصلی ترین شاخص های مهم توسعه یک شهر، وجود فضای سبز شهری است که این فضا در قالب بوستان‌ها، فضای سبز میادین و بلوارهای شهر تقسیم بندی می‌شود.

شهردار قدس افزود: از آغاز دوره پنجم مدیریت شهری احداث و بهسازی بوستان ها و پارک های محله ای با هدف ارتقای سرانه فضای سبز در شهرقدس یکی از اولویت های شورای اسلامی و شهرداری قرار داشته است. نتیجه این رویکرد احداث ۲۷ بوستان بزرگ و کوچک در نقاط مختلف شهر بوده که با مساحت کلی ۲۶۲ هزار مترمربع، افزایش حدود ۴۰ درصدی سرانه فضای سبز در شهرقدس را محقق نموده است.

مهندس مختاری اظهار داشت: مدیریت شهری در راستای ساماندهی و بازسازی بوستان های شهرقدس نیز اقدام به بازسازی ۷ بوستان قدیمی به مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نموده که شامل بوستان‌های ولی‌عصر(عج)، آزادگان، شهید مدنی، کاووسیه، ایثار، شورا و کودک است. بوستان های ولی‌عصر(عج) و آزادگان بزرگ ترین بوستان های قدیمی شهر بودند که به صورت ساختاری دچار تحول شده و با اضافه شدن امکاناتی همچون زمین چمن مصنوعی و پیست دوچرخه سواری مورد بازسازی قرار گرفتند.

شهردار قدس بوستان ها و فضاهای سبزی شهری را از سرمایه های شهر دانست و گفت: مردم، خود صاحبان اصلی این بوستان ها و اماکن تفریحی به منظور گذران اوقات فراغت خود می باشند، به همین جهت انتظار می‌رود در حفظ و نگهداری این اماکن نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group