ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

رئیس پلیس فتای غرب  استان تهران از کشف یک پرونده برداشت غیرمجاز با ترفند"برنده شدن در قرعه کشی" و دستگیری 6 عضو این باند کلاهبرداری خبر داد.

 

 

سحرنگار - سرهنگ "سید نظام موسوی" با اشاره به شکایت یکی از شهروندان ساکن غرب استان تهران به پلیس فتای استان از انهدام باند کلاهبرداری در فضای مجازی خبرداد و اعلام کرد: برابر اعلام شاکی، شخصی ناشناسی با از طريق برنامه واتساپ با وی تماس برقرار کرده و بیان داشته که در قرعه کشي یکی از اپراتورهای تلفن همراه برنده جايزه پنج ميليون توماني شده و سپس با روش هاي مختلف او را پاي دستگاه خودپرداز کشانده و پس از تعريف رمز اينترنتي و اخذ اطلاعات کارت عابربانک،در چهارمرحل از حساب شاکی برداشت کرده است.

رئیس پلیس  فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران ادامه داد : کارآگاهان سایبری با اقدامات فنی و پلیسی با شناسایی رد مجرم در فضای مجازی و مخفیگاه متهم ، متهم را در عملیاتی دستگیر کردند.

وی افزود: با استعلام صورت گرفته مشخص شد. وجوه سرقتي از کارت شاکي به حساب خانمی واریز شده که پس از هماهنگی قضائی، وی با شگردهای خاص پلیسی احضار شد و در تحقیقان به عمل آمده، متهم ردیف دوم اعتراف کرد همسرش اعتياد شديد به مواد مخدر داشته و درحال حاضر در زندان است و از اعتمادش سوء استفاده کرده و کارت هاي بانکي و سیم کارت زنش در این زمینه کلاهبرداری استفاده می کرده است.

سرهنگ موسوی اظهار داشت: با اقدامات فني انجام شده و هماهنگي مقام قضائي، متهم در عملياتی دیگر در شهر قدس دستگير شد.

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران بیان داشت: متهم پس از مواجه با ادله دیجیتال و مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و اقرار کرد با همکاري افراد ديگر اقدام به کلاهبرداي می کرده  که با اخذ نيابت قضائي و با تعقيب و مراقبت يک هفته اي محل، 4 متهم دستگیر مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شدند .

این مقام مسئول با اشاره به متلاشی شدن این باند کلاهبرداری 6 نفره، به هموطنان توصیه کرد: با توجه به فعال شدن رمز پویا، مشتریان بانک‌ها، کلاهبرداران به ترفند مهندسی اجتماعی و تبلیغات اغوا کننده روی آوردند و با ترفندهای لازم اطلاعات بانکی آن‌ها را دریافت می‌کنند. که در اين فضا، كاربران بايد محتاط بوده و فريب وعده‌های دروغين را نخورند كه يكي از اين وعده‌ها پيامك‌های كذب تحت عنوان " برنده شدن در انواع قرعه كشی" است.

وی بیان داشت: شهروندان به هیچ عنوان به این گونه پیامک‌ها یا تماس‌ها اعتنایی نکنند، چرا که قطعاً این گونه تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی راهی برای به دام انداختن و خالی کردن حساب‌های بانکی از طرف کلاهبردارن است؛ متاسفانه در مواردی به فرد مالباخته اعلام می شود برنده قرعه کشی شده، وی را با بهانه های مختلف پای دستگاه ATM کشانده و اهداف خود را عملی می کنند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران آگاهی ‌بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی را از اولویت‌های پلیس فتا برشمرد و به هموطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمان و اخاذان اینترنتی، موضوع را در اولین فرصت به پلیس اطلاع دهند و به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری و مصونیت از شگردهای مجرمانه به بسایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group