ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


ملارد_رئیس اداره محیط زیست شهرستان ملارد گفت: مهمترین عامل اصلی در آلودگی هوای شهرستان ملارد فعالیت صنایع تولیدی و تردد بیش از حد خودرو است.
مهناز مدیران در گفت و گو با خبر نگار مهر با اشاره به اینکه 60 درصد مقدار آلودگی هوا مربوط به تردد خودرو ها است اظهار داشت: متاسفانه طرح خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه با موفقیت پیش نرفته و از آنجایی که استان تهران، البرز و مرکزی سه مرز شهرستان ملارد است باعث تردد خودرو به ویژه خودرو های سنگین  و باری در این منطقه شده و فرآیند آلودگی هوا را افزایش می دهند که در این راستا باید با سختگیری و جدیت معاینات فنی خودرو بخش مهمی از آلودگی ها را کم کنیم.
وی به تعداد زیادی مراکز صنعتی که منجر به آلودگی هوا می شوند نیز پرداخت و گفت: صنایع و مراکز تولیدی نیز در آلودگی هوا سهم دارند که تا پایان سال 372 مورد رفع آلودگی هوا شامل (کارگاه های تولید زغال، ریخته گری و ...) ساماندهی شده اند.
وی به یکی از کانون های اصلی آلودگی در شهرستان ملارد اشاره کرد و افزود: مرکز دفن زباله و پسماند اختر آباد یکی از کانون های مهم در آلودگی هوای این شهرستان محسوب می شود و این موضوع را با چندین تذکر به مدیریت پی گیر بوده ایم.
وی تصریح کرد: وجود پسماندهای قدیمی دراین مرکز باعث تولید گاز متان و بروز آتش سوزی و آلودگی هوا می شوند و برای رفع بخشی از مشکلات مدیریت مجموعه را موظف کردیم که محیطی را با لوله گذاری و سلول بندی کنند تا با انتقال پسماند به این محیط از ایجاد خطرات جدی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: شیرابه های مرکز دفن زباله اختر آباد باید به صورت جدی کنترل شود تا خطرات ناشی از شیرابه ها کنترل و به حداقل برسد.
وی یاد آور شد: احداث مرکز دفن زباله سوز دراین مجموعه می تواند موثر در کاهش آلودگی باشد که دراین رابطه نیز با یک شرکت دانش بنیان مذاکره نموده ایم.
مدیران افزود: عدم تعیین محدوده دفن و انبار نیز بخشی از مشکلات است و از آنجایی که این منطقه در مسیر باد قرار دارد باعث انتشار آلودگی در فضای بیشتر می شود.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group