ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهریار- رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار گفت: قشر ناشنوایان شهرستان شهریارجهت ورود  به فعالیت های اجتماعی نیاز به حمایت دارند و با این وجود تشکیل انجمن های فعال مردم نهاد و موسسات حامی یکی از عمده نیازهای ناشنوایان است.

داوود فهیم راد همزمان با روز ناشنوایان در گفت و گو با خبرنگار مهر به برخی از اقدامات اداره بهزیستی شهریار در راستای حمایت و پی گیری مشکلات ناشنوایان پرداخت و دراین باره اظهار داشت: جامعه ناشنوایان قشری هستند که یکی از حس های پنجگانه خدادادی را ندارند ولی این عزیزان به سبب داشتن حس ششم فوق العاده تا به امروز در زمینه های مختلف موفقیت های خوبی را کسب نموده اند.

وی ازبرنامه های این اداره جهت توانمند سازی ناشنوایان نیز خبر دد و افزود: ارائه آموزش مهارت های زندگی، تحصیلی، شغلی ،خدمات ژنتیک، مشاوره ، ازدواج ،برنامه روانشناختی، روحی و روانی، تلاش در راستای توانمند سازی و حفظ کرامت این عزیزان و همچنین کاهش وابستیگی و مستقل نمودن ناشنوایان بخشی از برنامه های این اداره است.

وی تصریح کرد: ارائه سمعک، باطری، سیم ،کمک های توانبخشی ، کاشت سمعک در سال گذشته، و همچنین واریز ماهیانه حساب مدد جویان نیز بخشی از حمایت های این اداره بوده است.

فهیم راد یاد آور شد: در بین این عزیزان افرادی داریم که در زمینه قاری قرآن ، شاعر و سایر حوزه ها توانمند هستند و اداره بهزیستی در جهت ترغیب آنها از هیچ مساعدتی دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: عصای سفید،ساعت گویا،سیستم صوتی خاص ناشنوایان، هزینه کاشت حلزون از جمله نیازهای این افراد است و با توجه به ثبت نوبت جهت حمایت از این عزیزان تقاضا داریم که خییران عزیز و انجمن های مردم نهاد چتر حمایتی خود را برای این قشر از جامعه بگسترانند.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group