ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
 
قدس - همایش «آموزه‌های‌ زلزله بم و بررسی بازآفرینی شهری و بسته‌های تشویقی شهرسازانه» در جهت کاهش آسیب‌پذیری و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده و نوسازی مردمی مسکن با حضور نمایندگانی از شهر بم و مدیران استانی در سالن همایش‌های فرهنگ و هنر شهرداری قدس برگزار شد.
 
 

 

سحرنگار - به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، در این همایش مهندس معماریان معاون فنی و نظارت شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهندس شافعی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و مهندس محمدزاده رئیس اداره راه و شهرسازی غرب استان تهران حضور داشتند.

 

در ابتدای همایش، مهندس سعید شهلی شهردار و دبیر ستاد بازآفرینی فضاهای شهری شهرستان قدس ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام فاطمیه و خیر مقدم به حاضرین در نشست، به بیان مباحثی در خصوص بافت‌های فرسوده شهرقدس پرداخت.

 

وی در تشریح طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری قدس در راستای بازآفرینی فضاهای شهری و احیای این بافت‌ها، به توسعه زیرساخت‌های شهری در بافت‌های فرسوده، ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در محلات هدف بازآفرینی شهری و ارائه بسته‌های تشویقی جهت ترغیب شهروندان به مشارکت در این امر اشاره کرد.

 

در ادامه این نشست وحید گلی‌کانی، فرماندار و رئیس ستاد بازآفرینی شهری شهرستان قدس در سخنانی بر ضرورت توسعه طرح‌های بازآفرینی شهری جهت احیای بافت‌های فرسوده تاکید کرد و بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهرقدس را نیازمند اقدامات زیربنایی در این زمینه دانست.

 

وی به اقدامات و برنامه‌های ستاد بازآفرینی فضاهای شهری شهرستان قدس در راستای کاهش آسیب‌پذیری و مقاوم‌سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده این شهر پرداخت و اظهار امیدواری کرد که با اجرای درست و مأثر طرح‌های بازآفرینی، شهرقدس به الگویی موفق در این زمینه تبدیل شود.

 

در بخش دیگری از همایش آموزه‌های‌ زلزله بم و بررسی بازآفرینی شهری و بسته‌های تشویقی شهرسازانه، جزینی‌زاده نماینده‌ شهر بم از استان کرمان، در سخنانی به خسارات گسترده زلزله بم و اقدامات زیرساختی و توسعه‌محور طی ۱۹ سال گذشته در جهت بازسازی این شهر پرداخت.

 

در پایان این همایش نیز مهندس معماریان معاون فنی و نظارت شرکت بازآفرینی شهری ایران مباحث و مبانی بازآفرینی فضاهای شهری و راهکارهای احیای بافت‌های فرسوده را تشریح کرد

 

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group