ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

ملارد - محمد بهمنی شهردار ملارد از آغاز کاشت گلهای فصلی در سطح شهر در راستای خودکفایی و افزایش توان تولیدات در سازمان خبر داد.

 

 

سحرنگار -به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ملارد؛محمد بهمنی اظهار داشت: کاشت، داشت و برداشت گلها و گیاهان زینتی یکی از راههای ایجاد منابع درآمدزایی پایدار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ملارد می باشد که سالهای متمادی علاوه بر درآمدزایی و صرف آنها در راستای احداث پروژه های عمرانی و ارائه پروژه های خدماتی، باعث استقلال این سازمان از وابستگی به تولیدات گیاهی شده است.


بهمنی در تشریح این خبر عنوان کرد: چند ماه پیش درست زمانیکه اغلب گلها و گیاهان نیازمند خزانه بندی و تکثیر به روش های کشت دانه، قلمه، نشاءکاری و ... بودند، مجموعه سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملارد، تمهیدات لازم را در جهت آماده سازی نهال گیاهان زینتی به کار گرفته، و هم اکنون که روزهای پایانی دومین ماه از فصل بهار را طی می کنیم زمان بهره بردای و نتیجه دهی زحمات این سازمان فرا رسیده و بی شک گاه رسیدن به نتایج مطلوب است.


وی در ادامه تصريح کرد: اهدافی که باعث تلاش مجدانه مجموعه سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملارد در راستای کاشت و پرورش گل و گیاهان زینتی (مثمر و غیر مثمر) شده عبارتند از:
1- ایجاد منبع درآمد زایی پایدار- با این روش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملارد هم زمان با فعالیتهای ذاتی و تعریف شده از سوی مدیریت شهری اقدام به تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی می نماید که این امر بجز تامین نیازهای هر ساله زمینه را برای فروش بخش مازاد آن فراهم می سازد تا متناسب با افزایش تولیدات مذکور افزایش درآمدهای پایدار حاصل شوند.


2- بجز خودکفایی شهرداری ملارد در بخش تولیدات گیاهی، پرورش این گونه گیاهان باعث اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم خواهد شد و با این اقدام تعدادی از جوانان شهر مشغول بکار خواهند شد.


3- بسط و گسترش سرانه های فضای سبز شهری ملارد؛ قطع به یقین فعالیت در حیطه پرورش گل و گیاهان زینتی بسط و گسترش سرانه های مورد نیاز شهر به لحاظ رسیدن به استانداردهای لازم را در بر خواهد داشت.


شایان ذکر است: موارد فوق چکیده ای از کل اقدامات تولیدی در بخش تولید و تکثیر گل و گیاهان زینتی مورد نیاز شهر است که در زمان مقتضی از سوی مجموعه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملارد عملیاتی شده و هم اکنون زمان نقل و انتقال آنها به پارکها، بوستانها و سایر اماکن ورزشی و تفریحی سطح شهر فرا رسیده است.


قطع به یقین روزهای آتی سیما و منظر و مبلمان شهری با کاشت گل و گیاهان زینتی که حاصل کار سازمان متولی این امر می باشد بیش از پیش دیدنی و تماشایی خواهد شد.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group