ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


شهریار -شهردار باغستان بر تداوم اجرای اقدامات پیشگیرانه در راستای مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهر تاکید کرد


سحرنگار-به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان، جلسه هماهنگی ساماندهی پیشگیری و مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز به ریاست حسن رنجبر شهردارباغستان و با حضورنمایندگان ادارات جهادکشاورز یرق منطقه ای شهرستان شهریار، سایر دستگاه‌های خدمات رسان شهرباغستان و کلانتری ها در سالن جلسات شهرداری باغستان برگزار شد.
در این جلسه شهردارباغستان ضمن قدردانی از حضور نمایندگان ادارات و دستگاه های خدمات رسان و هماهنگی و همراهی دستگاه‌های قضایی و انتظامی در راستای اجرای طرح پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در سطح روستاها، محدوده‌های شهری و اراضی کشاورزی قدردانی کرد و افزود: هدف از تشکیل این جلسه هماهنگی و همراهی مضاعف دستگاه های خدمات رسان با مدیریت شهری در راستای کاهش میزان ساخت و ساز غیر مجاز عنوان کرد و اظهار داشت: رویکرد اصلی مدیریت شهری باغستان در مبارزه با این موضوع بدواً روش هایپیشگیرانه است.

وی با اشاره به معضلات ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر ، ضمن تاکید بر تداوم اجرای اقدامات پیشگیرانه در راستای مبارزه با آن، در کنار توجه به قانون، فرهنگ سازی را یکی از راهکارهای مهم در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر برشمرد .

وی به اهمیت اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از افزایش تخلفات در حوزه ساخت و سازاشاره داشت وافزود:قبل از شروع عملیات اولیه هر ساخت و ساز غیرمجازی باید با استفاده از ابزارهای کارامد، پیشگیریهای لازم بعمل آید.

رنجبر با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر کلیه دستگاه های ذیربط در بحث پیشگیری از ساخت وسازهای غیر مجاز، بیان کرد:  کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز و نظارت بر اجرای روند اصولی آن تعامل بیش از پیش را می طلبد و لازم است نظارتها به صورت مستمر ، دقیق و بر اساس ضوابط مربوطه صورت گیرد تا در نهایت نیازی به برخورد نباشد .

وی در ادامه تاکید کرد: استعلام وضعیت بنای مستحدثه غیرمجاز از شهرسازی شهرداری توسط ادارات برق، گاز و آبفا می تواند کمک شایانی در کنترل،نظارت و مدیریت بر ساخت و سازهای غیر مجاز شود .

رنجبر تصریح کرد:علیرغم اینکه اقدام به قلع و قمع بنای احداثی غیرمجاز پس از اخذ مجوزهای لازم ازسوی مراجع قضایی امری قانونی است ولی اساساً مدیریت شهری باغستان قائل به این روش برخورد با این پدیده نبوده و معتقدیم این امر می بایست در گام اول با فرهنگ سازی مانع ساخت و ساز غیر مجاز شویم و با اقدامات پیشگیرانه از افزایش تخلفات در این حوزه جلوگیری نماییم و در گام بعدی در صورت نیاز اقدام به قلم قمع بنای احداثی غیر مجاز نماییم.

شهردارباغستان در ادامه از اقدامات اداره گاز شهر باغستان در استعلام از شهرداری در زمان واگذاری انشعاب گاز قدردانی کرد و از ادارات خدمات‌رسان دیگر درخواست کرد همانند اداره گاز مراتب را از شهرداری استعلام نمایند.

وی در پایان از کلیه عوامل شهرداری که دخیل در امر ساخت و ساز میباشند، درخواست کرد که اقدامات لازم، موثر و قانونی با موضوع ساخت و ساز غیر مجاز را در زمان وقوع این تخلف ساختمانی به حوزه‌های ذیربط و در صورت نیاز به مراجع قضایی اعلام نمایند.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group