ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سحرنگار-این بازدید با حضور نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ، کارشناسان پروژه سلامت سازمان Relief International ، نماینده وزرات بهداشت در امور پناهندگان، رئیس و کارشناس اداره هپاتیت وزارت بهداشت، رئیس گروه وکارشناس پیشگیری از بیماری های واگیر معاونت بهداشتی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار و کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت درمان، برگزار شد.

پروژه بررسی شیوع بیماری های هپاتیت B و C در جمعیت اتباع کشور افغانستان و درمان رایگان آنها به صورت پایلوت در شهرستان شهریار در حال انجام می باشد .
در اجرای این پروژه با اطلاع رسانی به مراکز خدمات جامع سلامت و پزشکان شاغل درمطب های پزشکی دربخش خصوصی ، برنامه ریزی فراخوان اتباع کشور افغانستان به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب انجام شده است. در این مراکز نمونه گیری و آزمایش از افراد مشکوک به بیماری به صورت رایگان انجام می شود و در صورت ابتلا نیز مراحل درمان این بیماری به صورت رایگان انجام می شود.
از ابتدای اجرای این پروژه تاکنون بیش از 220 مورد نمونه مورد بررسی قرار گرفته و تعداد 66 مورد هپاتیت B و 3 مورد ابتلا به هپاتیت C شناسایی شده است.
لازم به ذکر است بیماری هپاتیت یک بیماری ویروسی است که از طریق خون و ترشحات آلوده از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و موجب آسیب به بافت کبد می شود. به منظور پیشگیری از انتقال بیماری به سایر افراد جامعه این طرح با حمایت مالی سازمان Relief International و نظارت وزارت بهداشت برنامه ریزی و اجرا می شود.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و تیم همراه ضمن قدردانی از اقدامات موثر شبکه بهداشت و درمان شهریار که به عنوان اولین مرکز مجری این پروژه با اهمیت در کشور اقدام نموده است اظهار امیدواری کردند تا سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز با استفاده از الگوی اجرایی شهرستان شهریار برنامه را به مرحله اجرا درآورند..

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group