سحرنگار

قدس-مهندس مختاری شهردار قدس با اشاره به نقش مهم شهروندان در خصوص ساماندهی معابر شهری و احساس مسئولیت اجتماعی در قبال موضوع سد معابر عمومی، گفت: به منظور ساماندهی خودروهای فرسوده رهاشده و مسدود کننده معابر عمومی در سطح شهرقدس، شهرداری قدس نسبت به صدور، الصاق و ابلاغ اخطاریه‌های قانونی انتقال اقدام کرده است.

سحرنگار- به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری، مهندس مسعود مختاری شهردار قدس با اشاره به موضوع سد معابر عمومی اظهار داشت: موضوع سد معابر عمومی یکی از مشکلاتی است تمامی شهرها مبتلا به آن هستند و در عناوین و اهداف مختلفی همچون کسب و کار، سکنی، محل نگهداری موقت و دائمی و سایر موارد مشاهده می‌شود.

وی افزود: با استناد به مواد قانونی همچون بند ۲ و ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معابر و مجاری عمومی و انتفاع از آن تحت هر عنوانی خلاف قانون بوده و شهرداری موظف است به منظور رعایت حقوق عامه و جلوگیری از تضییع آن نسبت به رفع آن اقدام کند.

شهردار قدس بیان داشت: یکی از مصادیق سد معابر عمومی خودروهای فرسوده رها شده در سطح معابر سطح شهر است که مدت هاست بدون حرکت در محل مورد نظر باقی مانده‌اند و مشکلاتی همچون سد معابر عمومی، افزایش معضل محل پارک خودرو، نابسامانی بصری، مشکلات زیست محیطی و اجتماعی را به دنبال داشته‌اند.

مهندس مختاری گفت: در همین راستا شهرداری قدس و معاونت خدمات شهری به منظور ساماندهی این موضوع نسبت به صدور اخطاریه‌های ابتدایی و نهایی و الصاق و ابلاغ آن‌ها برای خودروهای فرسوده رهاشده و مسدود کننده معابر عمومی در شهرقدس اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: حل مسئله سد معابر عمومی در کنار وظیفه قانونی شهرداری‌ها ارتباط مستقیمی با نقش‌آفرینی شهروندان دارد و بایستی ضمن آگاهی بخشی و القای احساس مسئولیت به شهروندان، گام های مثبتی در جهت ایجاد مشارکت و همکاری میان مدیریت شهری و شهروندان در جهت ساماندهی معابر صورت پذیرد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group