ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

قدس - شهردار شهر قدس گفت: بسته های تشویقی برای مالکان سکونتگاه های غیر رسمی جهت احیا و بازسازی بافت فرسوده موثر است و مدیریت شهری قدس تلاش دارد به این موضوع به شکل ویژه توجه داشته باشد.

 


سحرنگار - مسعود مختاری بر لزوم اهتمام مدیران شهری برای احیای بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی شهرقدس پرداخت و اظهار داشت: بسته های تشویقی مالی شهرداری به عنوان مشوقی مناسب جهت ایجاد انگیزه در شهروندان به منظور مشارکت در امر نوسازی و بهسازی ابنیه فرسوده است .


وی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهری را از مهم ترین خدمات برای یک شهر دانست و افزود: این امر جز با مشارکت شهروندان محقق نخواهد شد، لذا سیاستگذاران کلان با تعریف طرح های تشویقی مالی درصدد ایجاد انگیزه در مشارکت شهروندان با شهرداری به منظور بهسازی و ساخت و ساز اصولی در این مناطق برآمدند.

 

مختاری مشارکت شهروندان برای نوسازی و ساخت یک شهر ایده آل لازم برشمرد و گفت: شهرداری قدس بسترهای تحقق این امر را فراهم نموده است تا شهروندان به سهولت بتوانند نسبت به نوسازی بناهای فرسوده خود اقدام نمایند چنانکه با ارائه این مشوق ها مشارکت شهروندان در ۳ سال گذشته حدود ۱۰ درصد از بافت فرسوده شهرقدس احیا گردیده است.

 

وی افزود: طبق مصوبه شماره ۹۰۴۵۳/ت۵۱۱۶۶ هیئت دولت مبنی بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت به منظور احیا، نوسازی و بهسازی مسکن در بافت فرسوده و با عنایت به ماده ۱۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مبنی بر تخفیف درصدی از هزینه های عوارض صدور پروانه و تراکم ساختمانی ناشی از قانون و بر اساس ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی قانون مذکور و تبصره یک آن که تراکم پایه مالی در بافت فرسوده کلیه شهر هایی که بافت فرسوده مصوب دارند به میزان ۱۲۰ درصد تعیین گردید و تراکم مالی برای احداث بنا در عرصه هایی از بافت فرسوده شهرها که حداقل نصاب تفکیک در آنها رعایت شده باشد به میزان ۱۸۰ درصد تعیین شده است.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group