سحرنگار

فرماندار شهرستان ملارد گفت:موضوع حریم یکی از چالش های روزانه روستاها شده و آنها را از روند توسعه باز میدارد.

سحرنگار-سجادبرنجی طی نشست با اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاهابرگزار شد ، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم نقص در قوانین و کمبود امکانات، پوششی برای فساد حاصل از ساخت و سازهای غیر مجاز بشود.
وی گفت : یکی از مهمترین موانع توسعه روستاها مشخص نشدن حریم آنهاست. بنیاد مسکن ملزم است طرح های هادی روستاهایی که افق ده ساله آن گذشته را سریعا بازنگری کند.
وی افزود: تامین آب شرب روستاهای شهرستان در اوج مصرف از مهمترین دغدغه های مدیریت شهرستان است.
برنجی اضافه کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز، تفکیک اراضی و...آینده روستاها را تهدید میکند. هر چند وظیفه عمرانی دهیاران و شوراهای روستایی محدود در داخل بافت روستاها است اما میخواهیم که حتما در زمینه مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز خارج از بافت نیز دستگاه های مسئول شهرستانی را کمک نمایند.

فرماندار ملارد گفت : متاسفانه بعضی مواقع نواقص قانونی و کمبود امکانات در مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز پوششی برای توجیه سهل انگاری ها و فساد میشود.
برنجی تصریح کرد: جهت گیری دولت در واریز منابع حاصل از مالیات بر  ارزش افزوده به حساب دهیاری ها باعث توانمندسازی مدیریت روستایی در سراسر کشور شد و زیرساخت های روستاها را متحول کرد.
وی عنوان کرد: شوراها ضمن پرهیز از دخالت در امور اجرایی باید به نحوه هزینه کرد این منابع  نظارت دقیق اعمال نمایند.
وی گفت : تجربه موفق بخشدارمرکزی ملارد به عنوان اولین بخشدار خانم در استان تهران در دولت یازدهم کمک موثری به  گسترش الگو استفاده از بانوان به عنوان بخشدار در سایر شهرستان های استان شد.
 

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group