سحرنگار

شهریار-حسن رنجبر با اشاره به مشارکت شورای اسلامی و شهرداری باغستان در راستای افزایش سرانه آموزشی، از پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه احداث مدرسه ۱۵ کلاسه محله نصیرآباد باغستان خبر داد.

سحرنگار-به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، شهردار باغستان با اشاره به احداث مدرسه ۱۵ کلاسه محله نصیرآباد گفت: یکی از مهم‌ترین سرانه‌های موجود در شهرها، سرانه فضای آموزشی است که تخصیص فضا برای این سرانه از مهمترین دغدغه برنامه‌ریزان شهری با توجه به مسائل و مشکلات فعلی شهرهاست.

وی افزود: رشد جمعیت و مهاجرت طی سال‌های اخیر به غرب استان تهران و به ویژه شهر باغستان موجب افزایش جمعیت دانش‌آموزی در شهرستان شهریار و شهر باغستان شده که نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی جهت پاسخگویی به نیاز آموزشی است.

شهردارباغستان تصریح کرد:با توجه به عدم تناسب ارائه خدمات آموزشی با میزان رشد جمعیت ‌و محدودیت منابع و اعتبارات آموزش و پرورش برای احداث مدارس و فضای آموزشی، مسیر دیگری توسط شورای آموزش و پرورش شهرستان شهریار با مشارکت خیرین و مدیریت شهری برای کاهش این فاصله اتخاذ شده است.

رنجبر ادامه داد: در شهر باغستان نیز مدیریت شهری با مدنظر قراردادن این موضوع، احداث چند فضای آموزشی از جمله مدرسه ۱۵ کلاسه محله نصیرآباد با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز را در راستای افزایش سرانه آموزشی در دستور کار قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد : عملیات عمرانی ساخت این مدرسه در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع و زیربنای ۱۵۰۰ متر مربع در مجاورت سالن ورزشی شهید کلهر و درمانگاه توسط شهرداری باغستان با پیشرفت ۴۰ درصدی در دست اجراست.

شهردار شهر باغستان در پایان اظهارداشت : امید است در سایه تلاش و همت تمامی مسؤولان به منظور افزایش سرانه آموزشی با‌کیفیت، شاهد رشد و تعالی دانش آموزان عزیز شهر باغستان و آینده‌سازان میهن اسلامی باشیم.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group