سحرنگار

قدس-مهندس مختاری شهردار قدس با اشاره به نقش مهم شهروندان در خصوص ساماندهی معابر شهری و احساس مسئولیت اجتماعی در قبال موضوع سد معابر عمومی، گفت: به منظور ساماندهی خودروهای فرسوده رهاشده و مسدود کننده معابر عمومی در سطح شهرقدس، شهرداری قدس نسبت به صدور، الصاق و ابلاغ اخطاریه‌های قانونی انتقال اقدام کرده است.

سحرنگار- به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری، مهندس مسعود مختاری شهردار قدس با اشاره به موضوع سد معابر عمومی اظهار داشت: موضوع سد معابر عمومی یکی از مشکلاتی است تمامی شهرها مبتلا به آن هستند و در عناوین و اهداف مختلفی همچون کسب و کار، سکنی، محل نگهداری موقت و دائمی و سایر موارد مشاهده می‌شود.

وی افزود: با استناد به مواد قانونی همچون بند ۲ و ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معابر و مجاری عمومی و انتفاع از آن تحت هر عنوانی خلاف قانون بوده و شهرداری موظف است به منظور رعایت حقوق عامه و جلوگیری از تضییع آن نسبت به رفع آن اقدام کند.

شهردار قدس بیان داشت: یکی از مصادیق سد معابر عمومی خودروهای فرسوده رها شده در سطح معابر سطح شهر است که مدت هاست بدون حرکت در محل مورد نظر باقی مانده‌اند و مشکلاتی همچون سد معابر عمومی، افزایش معضل محل پارک خودرو، نابسامانی بصری، مشکلات زیست محیطی و اجتماعی را به دنبال داشته‌اند.

مهندس مختاری گفت: در همین راستا شهرداری قدس و معاونت خدمات شهری به منظور ساماندهی این موضوع نسبت به صدور اخطاریه‌های ابتدایی و نهایی و الصاق و ابلاغ آن‌ها برای خودروهای فرسوده رهاشده و مسدود کننده معابر عمومی در شهرقدس اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: حل مسئله سد معابر عمومی در کنار وظیفه قانونی شهرداری‌ها ارتباط مستقیمی با نقش‌آفرینی شهروندان دارد و بایستی ضمن آگاهی بخشی و القای احساس مسئولیت به شهروندان، گام های مثبتی در جهت ایجاد مشارکت و همکاری میان مدیریت شهری و شهروندان در جهت ساماندهی معابر صورت پذیرد.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group