سحرنگار

قدس-شهردار قدس با بیان اینکه ساماندهی مشاغل شهری یکی از محورهای مهم مدیریت شهری محسوب می شود، توضیحاتی درباره طرح های انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر، ساماندهی دستفروشان و خودروهای فروش کالا، برپایی بازارچه های سیار و نوسازی کیوسک های مطبوعاتی ارائه کرد.

سحرنگار-به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس مسعود مختاری در تشریح اقدامات انجام شده در زمینه ساماندهی مشاغل شهری اظهار داشت: از موضوعات مهمی که در این راستا دنبال می شود، انتقال صنوف مزاحم به مناطقی خارج از بافت مرکزی و مسکونی شهر است که بر همین اساس پروژه هایی نظیر احداث مجتمع خدمات خودرویی و مجتمع صنف آهنگران اجرایی گردیده است.

وی افزود: در حال حاضر بهره برداری از مجتمع خدمات خودرویی آغاز شده و روند انتقال واحدهای صنفی مربوطه به این مجتمع در حال انجام است. همچنین با توجه به پیگیری های مستمر و نتیجه بخش شهرداری در رابطه با اجرای تعهدات صنف آهنکاران و آهنگران مبنی بر آغاز فرآیند ساخت قدرالسهم شهرداری از قطعات مجتمع صنف آهنگران، هم اکنون عملیات عمرانی این پروژه در حال اجراست.

شهردار قدس در ادامه گفت: یکی از موضوعات حائز اهمیت در مدیریت شهری بحث ساماندهی دستفروشان و رانندگان خودروهای فروش کالا می باشد که از مطالبات و دغدغه های شهروندان نیز محسوب می شود. در این راستا شهرداری علاوه بر اینکه از طریق واحد رفع سد معبر نسبت به ایجاد انضباط شهری اقدام می کند، اما از سوی دیگر با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه، در صدد ممانعت از فعالیت این قشر هم نیستیم، به همین منظور اقداماتی صورت گرفته است تا بساط گستران تحت شرایطی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و انضباط شهری فعالیت نمایند.

مهندس مختاری افزود: یکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه، برپایی بازارچه های سیار در طول هفته می باشد که در حال حاضر در ۳ نقطه از شهر برپا می گردد و جانمایی ۴ نقطه جدید در سطح شهر برای برپایی این بازارها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری چشم انداز توسعه میادین میوه و تره بار در شهرقدس را دنبال می کند، تصریح کرد: در همین راستا بهسازی بازارچه ولیعصر(عج) واقع در ابتدای خیابان شریعتی در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر عملیات عمرانی و روند اخذ مجوز واگذاری این پروژه به پایان رسیده و در مرحله مزایده قرار دارد تا به امید خدا شاهد فعالیت این بازارچه و ارائه خدمات به شهروندان عزیز باشیم.

مهندس مختاری به پیگیری اجرای طرح نوسازی و بهسازی کیوسک های مطبوعاتی مستقر در سطح شهر اشاره کرد و گفت: نوسازی کیوسک های مطبوعاتی بر اساس طرح سازه تایید شده در کمیته منظر شهری انجام می شود که با پیگیری های سازمان تاکنون ۱۶ نفر از متصدیان نسبت به بهسازی کیوسک های خود اقدام نموده اند.

دریافت عوارض کسب و پیشه دیگر موضوعی بود که شهردار قدس مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: با هدف افزایش درآمدهای پایدار شهرداری از محل وصول عوارض کسب و پیشه صنوف فعال سطح شهر با اخذ مجوز قانونی، تفاهمنامه همکاری با اتاق اصناف شهرستان (در اجرای ماده ۲۹ قانون نظام صنفی) در جهت وصول عوارض یادشده توسط اتحادیه های صنفی در ازای پرداخت کارمزد وصول منعقد گردید و اجرای مفاد تفاهمنامه در حال پیگیری می باشد.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group