پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

سحرنگار

ملارد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: خوشبختانه  در شهرستان ملارد توجه ویژه ای به حوزه توسعه در کاشت گلخانه ای وپرورش قارچ شده و شاهد جهش تولید خوب دراین زمینه هستیم

سحرنگار- حشمت الله عسگری ظهر امروز در جلسه رسیدگی و رفع موانع تولید استان تهران مشترک با شهرستان ملارد که با حضور سجاد برنجی فرماندار ملارد ، یدالله صادقی مدیرکل صمت استان تهران، کریم ذولفقاری مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران ، فریدون عطایی  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری تهران، و جمعی از مسئولان استانی و محلی و همچنین با حضور صنعتگران و تولید کنندگان شهرستان ملارد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شده بود اظهار داشت:ملارد ظرفیت های خوبی را در حوزه تولید دارد واز هر پیشنهادی برای افزایش تولید حمایت می کنیم و درهمین راستا معاونت اجتماعی دبیرخانه خاص در استانداری را برای اجرای مصوبات این حوزه تشکیل داده است.

وی با بیان اینکه ما امروز در حوزه تولید مشکل سرمایه و سرمایه گذار نداریم گفت:در سال جهش تولید باید به سمت توسعه پیش رویم و دراین زمینه مشکل سرمایه و سرمایه گذار نیست وتوجه به  هدایت و مدیریت این حوزه می تواند ما را در رسیدن به اهداف یاری کند.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: روسای دستگاه های اجرایی شهرستان ملارد باید در حل موانع موجود واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کنند و با نیت مثبت مشکلات را برطرف کنند .

 وی در ادامه به الویت های بخش تولید پرداخت و افزود: با توجه به انتشار ویروس کرونا، صیانت از تولید وحفظ اشتغال موجود که کارخانه ها ایجاد میکنند باید اولویت باشد و به واحد های تولیدیکه دراین زمینه دچار مشکل شده اند باید توجه ویژه شود .

عسگری از پی گیریها برای اتمام طرح های نمیه تمام خبر داد وگفت:: 8 طرح نیمه تمام با پیشرفت 60درصد در شهرستان داریم که این طرح ها امسال با پی گیرهای صورت گرفته به بهره برداری خواهند رسید.

وی یاد آور شد:طرح های  راکد در حوزه های مختلف اعم از کشاورزی، صنعت و معدن  هستند که به چرخه تولید باز خواهند گشت و همچنین طرح های پیشران در شهرستان با الویت قارچ وآیتم های دیگر از موارد جدی است که باید دنبال شود.

وی به قانون شعاع 120کیلومتری نیز پرداخت و  افزود : موضوع حاد شعاع 120 کیلومتر با توجه به قانون وهمکاری محیط زیست تا پایان این هفته نهایی می شود و از ظرفیت های خالی شهرک های صنعتی نیز استفاده شود و در خصوص اراضی صنعت و معدن به موافقت رسیدیم تا مشکلات مجتمع های صنعتی حل شود .

عسگری در ادامه به واحدهای راکد اشاره کرد و افزود :124 واحد راکد در شهرستان ملارد داریم و با برنامه قوی احیای این واحدها را باید انجام دهیم که پی گیری های خوبی دراین زمینه صورت گرفته  و 8 طرح که پیشرفت بالایی داشته اند امسال قابل بهره برداری خواهند بود.

شایان ذکر است که مسئولان استانی و محلی در پایان این نشست از کارخانه بزرگ فرآورده های لبنی کاسپین و کارخانه تولیدی وسایل آشپزخانه درسا بازدید واز میزان پیشرفت و مشکلات این دو مجموعه بزرگ مطلع شدند.

Add comment


Security code
Refresh

Comments (0)
There are no comments posted here yet
Leave your comments
Posting as Guest
×
Suggested Locations

پربازدیدترین

ورزشی

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

برچسب ها

Template Design:Dima Group