پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

سحرنگار

قدس -جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان قدس به ریاست فرماندار و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرائی مرتبط در سالن آمفی تئاتر سازمان آتش نشانی شهرداری شهرقدس برگزار شد .

سحرنگار- به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، لیلا واثقی فرماندار قدس در نشست ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرستان قدس ضمن تبریک اعیاد ذی حجه و دهه امامت و ولایت بیان کرد: با توجه به وضعیت شهرستان قدس در نقطه زرد در شیوع ویروس کرونا نشان از عملکرد مطلوب این ستاد دارد و خدمت همه دست اندرکاران عرض خداقوت دارم.

وی در ادامه افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا در جلسات متعدد بندهای لازم الاجرای این ستاد اطلاع رسانی و به دستگاه ها ابلاغ شد.

واثقی با اشاره به تکمیل و تجهیز بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان و افتتاح آن در هفته دولت ابراز داشت: به زودی مردم شریف شهرستان قدس از خدمات بهداشتی این بیمارستان بهره می برند و حتی خدمات به بیماران کرونایی هم در این بیمارستان ارائه خواهد شد.

فرماندار قدس با اشاره به اهمیت بحث اطلاع رسانی توسط دستگاه های اجرائی در خصوص مجموعه اقدامات صورت گرفته در زمان کرونا تاکید کرد: هر چند بیشترین مسئولیت در این زمان بر عهده شبکه بهداشت و اداره صمت و سازمان آرامستانها بوده ولی کلیه دستگاه های شهرستان با همکاری و همدلی در این خصوص اقدامات مطلوبی انجام داده اند که باید به مردم اطلاع رسانی شود.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس با اشاره به اقدامات ستاد مقابله با کرونا شهرستان قدس گفت: بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آموزش چهره به چهره متصدیان صنفی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان و اداره صمت، نصب پوسترهای آموزشی متعدد توسط شهرداری با همکاری شبکه بهداشت، کلر سنجی آب آشامیدنی توسط اداره آبفا اقدامات این ستاد در مقابله با ویروس کرونا بوده است.

وی ادامه داد: در موج دوم مقابله با کرونا ویروس از بانکها، ادارات مختلف در سطح شهرستان ، نانوایی ها، دفاتر پیشخوان دولت و مراکزعرضه دام در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی بازدید به عمل آمده است و در صورت نیاز تذکر اولیه و عدم رعایت موجب پلمپ برخی از صنوف شده است.

فرماندار اظهار داشت: رسیدگی به شکایات مردمی در خصوص عدم رعایت موارد بهداشتی در برخی صنوف و مراکز صورت گرفته و به واحدهای مرتبط اطلاع رسانی و دستور رسیدگی ابلاغ شده است.

همچنین در این ایام به کمک ناجا، ناحیه مقاومت بسیج و شبکه بهداشت شهرستان قدس گشت های شبانه انجام می شود تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

فرماندار شهرستان قدس گفت: نظارت بر عرضه دام در عید قربان و روز عرفه در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی با مشخص شدن مکان معین نیز انجام شد.

لیلا واثقی بیان داشت: باتوجه به حساسیت شیوع این ویروس در قلیان سراها و سفره خانه های سنتی نظارت ویژه بر این اماکن بوده و در صورت عدم رعایت برخی از این اماکن برخورد جدی و محل مورد نظر با کمک دستگاه قضا پلمپ شده اند.

وی با اشاره به اینکه امروز هیچ واکسنی برای پیشگیری از شیوع این ویروس ارائه نشده است، تاکید داشت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال حاضر بهترین شیوه برای کنترل این ویروس است و کلیه ادارات ملزم به استفاده از ماسک هستند و مراجعه کنندگان نیز باید برای دریافت خدمات از ادارات با ماسک وارد اداره مورد نظر بشوند.

فرماندارقدس از اقداماتی برای تهیه ماسک و مواد گندزدایی با توجه به اعلام نیاز دستگاه های شهرستان برای مردم بخصوص در بخش صنعت خبر داد.

وی با اشاره به اینکه وسایل نقلیه عمومی باید توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی جدی گرفته شود، تصریح کرد: شورا و شهرداری در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی و تاکسی ها رعایت شود همچنین نظارت ویژه بر بازار روزها و دست فروشان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی برخورد جدی صورت گیرد.

فرماندار قدس با اشاره به اینکه این ویروس موجب شد مردم بیشتر موارد بهداشتی را رعایت کنند، افزود: هیچ گونه تجمعی در قالب نمایشگاه ، مراسم های مختلف بدون رعایت پروتکل های بهداشتی قابل پذیرش نیست و قطعا انتشار ویروس را افزایش خواهد داد.

واثقی اظهار داشت: ترغیب خیرین برای اختصاص ماسک و اقلام بهداشتی برای افراد کم برخوردار می تواند در این برهه کمک کننده باشد.
بنابراین گزارش، در این نشست ضمن پیگیری مصوبات جلسات قبل از سوی دستگاه های اجرائی به ارائه گزارشی در راستای اقدامات انجام شده نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد پرداخته شد.

Add comment


Security code
Refresh

Comments (0)
There are no comments posted here yet
Leave your comments
Posting as Guest
×
Suggested Locations

پربازدیدترین

ورزشی

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

برچسب ها

Template Design:Dima Group