سحرنگار

شهریار- شهردار شهر باغستان گفت: مهمترین وظیفه روابط عمومی انعکاس خواسته ها، نظرات ، نیازمندی ها و مشکلات مردم به مدیران و تصمیم گیرندگان است نه توجیه اقدامات چرا که مردم در چنین شرایطی اخبار را از منابع غیر رسمی و بی اعتبار پی گیر خواهند بود و همین امر باعث افزایش مخاطب مجاری غیر رسمی شده و بعضا از مسیر انتقادات غیر منصفانه هم فاصله گرفته اند.

سحرنگار- حسن رنجبر ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی به تمامی فعالان این حوزه به خصوص محمدرضا شمسایی مدیرروابط عمومی و معاونت فرهنگی واجتماعی و مجموعه فعال و پویای شهرداری باغستان گفت: بی تردید روابط عمومی، نقشی بسیار موثردر بهبود وضعیت سازمانها و ایجاد تعامل بین مجموعه ای برون سازمانی دارد و یکی از قویترین بازوهای مدیریتی است که می تواند در موفقیت و رسیدن به اهداف سازمانی مهم واقع گردد.
وی استفاده از ظرفیت رسانه ای شهرستان در جهت اطلاع رسانی و شفافیت عملکردها را موثر خواند وگفت:حضور خبرنگاران حرفه ای و اهل قلم شهرستان شهریار یکی از ظرفیت های خوبی است که این جامعه بزرگ در زمان بحران به درستی به رسالت خود عمل نموده و توانسته ضمن توجه کامل به مطالبات مردمی بازوی توانمندی برای مدیریت اجرایی شهرستان باشد و نباید از این فرصت غفلت نمود و با هنر خود باید این قابلیت را در مسیر رشد و توسعه شهر به کار بندیم.
رنجبرارتباط سازنده و دوسویه با شهروندان را یکی از وظایف روابط عمومی عنوان کرد وافزود: تعامل و ارتباط سازنده ، دوسویه و مستمر با شهروندان و ایجاد بسترهای لازم برای طرح خواسته های عمومی و شهروندی، طراحی مکانیسم های موثر پیگری که خود عامل تعیین کننده در اعتماد و اطمینان جهت مشارکت شهروندان است.
وی تصریح کرد: فضاسازی های رسانه ای کاذب که موجب پرداختن به حواشی و غفلت و فراموشی از مباحث اصلی،کلان و مهم شهر خواهد شد و فرصت سوزی های بسیاری به دنبار دارد باید اجتناب نمود وبه جامعیت اخبار تنظیمی و رعایت اصول حرفه ای خبر نویسی تنظیم شود و این صفات در تمام مراحل تهیه، تنظیم و انتشار آن در نظر گرفته شده و مراعات گردد.
وی ادامه داد: درج مطالب ناصحیح و ضعیف ، موجب بی اعتمادی و كاهش مخاطبان و رفتن آنان به سمت رسانه های دیگر است و به یک اصل مهم و اساسی توجه نمایید که(هیچ گاه درستی خبر نباید فدای سرعت انتشار آن شود)و ویژگی مهم دیگری که می‌بایست در نظر داشت جامعیت اخبار است، بگونه ای که اخبار باید به صورت جامع و كامل نشر داده شود .
 وی یاد آور شد:  اعتماد شهروندان اساسی ترین سرمایه مدیریت شهری است و روابط عمومی قبل از آنکه سخنگوی شهرداری باشد باید سخنگوی مردم و شهروندان بوده و منعکس کننده نیاز ها و مطالبات ایشان و رساندن آن به گوش مدیران و تصمیم گیرندگان تلاش کنند وهمچنین باید با ایجاد بستر های مناسب پاسخگویی مدیریت شهری در مقابل شهروندان با استفاده از تکنو لوژی روز و تمامی ظرفیت های موجود و سایر ساز وکارهای مورد نیاز باشید.
 مدیریت شهری باغستان ادامه داد:  متاسفانه به علل گوناگون شهر هایی همچون باغستان دارای معضلات و مشکلات انباشته شده بسیاری است، موضوعی که به شکل یک مطالبه گری جدی و مستمر بروز و ظهور دارد لذا ساماندهی و تبدیل آنها به تصمیم و استراتژی در مدیریت میتواند به توسعه شهری و حل این معضلات کمک نماید و شهر را در مسیر درست قرار دهد .
وی ادامه داد:  معاونان  و مدیران میانی موظفند در قبال مسئولیتی که بر عهده دارند پاسخگو بوده و گزارش اقدامات و فعالیت های خویش را بطور دقیق و جامع در اختیار شهروندان قرار دهند و انتقاد های منصفانه را با جان دل بشنوند و چاره اندیشی نمایند.
رنجبر افزود:مهمترین شاخص های جوامع مردم سالار شکل گیری تشکل های مردم نهاد است،که بحمداالله باغستان از پتانسیل های بسیار خوبی در این زمینه برخورداراست.نهاد های مردمی که از جوانان علاقه مند، خلاق و آماده به مشارکت تشکیل شده که نبایست از آن غفلت نمود و ضروت دارد  این نیروی عظیم را در پیشبرد امور مشارکت داد .
 و تصریح کرد: نهاد شورای اسلامی شهر از دستاوردهای بزرگ و ستودنی نظام جمهوری اسلامی ایران است و بسیاری از امورات شهرداری بدون اذن و مصوبه شورا قابلیت اجرایی ندارد که همه ما باید تلاش کنیم این نهال نو پا در مسیر قانونمداری تبدیل به درختی تنومند گردد تا از هیچ باد وبارانی گزند نیابد.بی ترید نقش شهرداری در این خصوص اهمیتی بسیار دارد .
وی افزود: مهمترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی مسئولیت پذیر،خلاق ،با انگیره و علاقمند به موفقیت سازمان است.برای ایجاد فضایی با نشاط،رقابتی، سازنده در سازمان تلاش کنید .

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group