پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

سحرنگار

شهریار-جلسه پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز به ریاست حسن رنجبر شهردار باغستان برگزار شد

سحرنگار-به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان،حسن رنجبر در این جلسه گفت : پدیده ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهر، معضلی است که بازنده آن مردم و شهروندان و برنده آن سودجویان ساخت ساز‌های غیرمجاز هستند.
شهردار باغستان در ادامه افزود: ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، از جمله پدیده های شومی است که به دنبال تحولات ساختاری و بروز مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی همچون جریان سریع شهرنشینی و مهاجرتهای روستایی در کشور پدیدار شده است و با توجه به ماهیت ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها، بروز تغییرات کالبدی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی در نواحی شهری اجتناب ناپذیر است .
حسن رنجبر اظهارداشت: گسترش این پدیده میتواند اثرات نامطلوبی همچون تخریب سیمای کالبدی شهر، از بین رفتن منابع، تعرض به حریم رودها و در نهایت آلودگی زیست محیطی را برجای بگذارد.
 وی در این جلسه تصریح کرد: کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان در محدوده و حریم شهر بر عهده شهرداری‌ها بوده و وظیفه شهرداری‌ها با رعایت مقررات مادتین 55 و 100 قانون شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی است.
 رنجبر ادامه داد : اصول شهرسازی و معماری اراده عمومی همه کسانی است که حقی در شهر دارند و عده ای سودجو و متخلف با نادیده گرفتن حق دیگر افراد جامعه، موجب اعتراض شدید شهروندان شده و شرایط نابهنجاری را برای شهرها به وجود آورده اند.
 شهردار باغستان در پایان تصریح کرد: پدیده شوم ساخت و ساز غیرمجاز قطعاً با همکاری مدیران شهری و شهروندان متعهد قابل پیشگیری است.

Add comment


Security code
Refresh

Comments (0)
There are no comments posted here yet
Leave your comments
Posting as Guest
×
Suggested Locations

پربازدیدترین

ورزشی

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group