سحرنگار

 

شهریار - همزمان با روز کودک کار و شناسایی خدمات اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ مانوری با شعار نه به کار کودک از مسیرمجتمع خدماتی بهزیستی فازچهاراندیشه تا خیابانهای اصلی شهریار برگزار شد.

 

سحرنگار -  داود فهیم رادرییس اداره بهزیستی شهریار در حاشیه این مراسم  گفت:  پدیده کودکان کار و خیابانی یکی از معضلات گریبانگیر اکثر شهرها و جوامع امروز است و حمایت از حقوق کودکان به ویژه کودکان محروم و کودکانی که در معرض آسیب‏‌های ناشی از بحران‏‌ها و نابسامانی‏‌های اجتماعی و حوادث طبیعی هستند, وظیفه‏‌ای انسانی ـ اجتماعی است که بر عهده‌‏ یکایک افراد، سازمان‏‌ها و نهادهاست.

 

فهیم راد افزود: شرایط نامساعد اقتصادی، یکی از علل افزایش تعداد کودکان کار در خیابان‌هاست تا بتوانند کمی به تامین معاش خانواده کمک کنند.

 

وی بابیان اینکه سازمان بهزیستی به عنوان یکی از بازوهای اجرایی و مددکاران بهزیستی است گفت :  برای اجرای مواد مختلف قانون جلوگیری از کار کودک وظایفی دارند و بی‌‏تردید بدون توجه کافی به حقوق کودکان و سرمایه‏‌گذاری و برنامه‌‏ریزی در امر آموزش، بهداشت و ارتقای سطح زندگی آنان امیدی برای فردای بهترنخواهد بود .

 

وی درادامه اظهار داشت : در اکثر موارد تنها کودکان خیابانی را در تعریف کودک کار در نظر می‌آورند، در حالیکه بسیاری از کودکان کار خارج از خیابان ها مشغول کار هستند اما به چشم نمی آیند وحذف کامل کودکان کار ووجود آسیبهای اجتماعی درجامعه ممکن نیست اما با برنامه ریزی مناسب می توان آن را کنترل کرد.

 

وی درپایان از شهروندان گرامی خواست در صورت مشاهده هر گونه کودک آزاری ، از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۳ به اورژانس اجتماعی اطلاع دهند.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group