سحرنگار

سحرنگار-به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، حسین چناقچی ضمن تبریک یکم تیرماه  روز  ملی اصناف، گفت: اصناف یکی از تشکل هایی است که در همه عرصه ها در خط مقدم حضور داشته است و نقش موثری در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، دوران سازندگی، هدفمند سازی و در جدیدترین بحران کشور یعنی شیوع بیماری کرونا ایفا کرده است. و با تعطیلی کسب کار و بازار  همراهی بسیار خوبی را در مهار و کنترل بیماری کرونا انجام داده است.

وی افزود: همچنین در طرحی که در ایام رمضان ۹۹ با عنوان کمک مومنانه اجرا شد، اصناف و بازار پیشگام دیگر نهادها کمک های خود را به نیازمندان رساندند.
چناقچی اظهار داشت: اصناف در ایجاد فرصت های شغلی، تامین مایحتاج مردم، کمک به دولت و نظام و چرخه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد و امید است که حقوق اصناف در کشور بیشتر دیده شود.
رییس شورای اسلامی شهرقدس گفت: در همین راستا شورای پنجم با تشکیل کمیسیون اصناف، صنایع و جذب مشارکت ها تلاش کرد تا خدمتی به این قشر زحمتکش انجام دهد.
وی ادامه داد: اصناف قدس ۲۴ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است که کمیسیون اصناف برای قدردانی نام بلوار سابق معادن را به شهدای اصناف تغییر داد.
چناقچی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات این این کمیسیون و اعضای شورای اسلامی کمک به تکمیل پروژه مجتمع صنف خدمات خودرویی است که بیش از ده سال بلاتکلیف مانده بود ولی در حال حاضر آماده استقرار این صنف است، همچنین پیگیری های لازم برای آغاز بکار دوباره احداث  مجتمع صنف آهن فروشان که تعطیل شده بود موجب شد این پروژه فعال شده و تا سال آینده آماده بهره برداری گردد.
وی خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان ساماندهی مشاغل در شهرداری یکی دیگر از اقدامات سازنده در حوزه اصناف بوده که کارهای موثری در خصوص ساماندهی دستفروشان در چهار نقطه مشخص شهر، تاسیس بازارهای روز، ساماندهی صنوف و پیگیری مشکلات صنوف انجام داده است، همچنین تفاهم نامه ایی بین مدیریت شهری و اتحادیه ها امضا شد که طی آن درصدی از عوارضی که صنوف پرداخت می کنند به اتحادیه ها بازگردانده شود تا کمکی کوچک برای اتحادیه ها باشد.
رییس شورای اسلامی شهرقدس گفت: یکی از طرح های بسیار خوبی که توسط کمیسیون اصناف سال گذشته در شورا مطرح و مصوب شد احداث محل نمایشگاه دائمی محصولات و توانمندی های اصناف و صنایع شهرقدس است که امیدواریم شهرداری هرچه سریعتر نسبت به ساخت آن اقدام نماید.حسین چناقچی در پایان عنوان نمودند اینجانب با افتخار خود را عضو کوچکی از جامعه بزرگ اصناف می دانم واز زحمات وهمراهی اصناف تشکر و قدردانی می نمایم و از مسئولین به ویژه سازمان امور مالیاتی انتظار داریم در شرایط رکود کسب و کار و نرخ تورم  بازار مالیات مشاغل بر اساس نسبت درآمد ووضعیت کسب و کار و منصفانه تعیین گردد

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group