سحرنگار

شهریار-دکتر مسلم خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه در گفتگویی به تشریح اهم فعالیتهای این شرکت در شهر جدید اندیشه در شش ماهه اول سال جاری پرداخت.

سحرنگار-ایشان عملکرد شرکت عمران را علیرغم وجود موانع و چالش های مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیار مطلوب ارزیابی نمود و تولید مسکن با کیفیت به خصوص پروژه های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر اندیشه را از برنامه های مهم این شرکت با رویکرد انسان محوری و شهروند مداری و توجه به نیازهای اساسی شهروندان دانست.
وی به حجم وسیع فعالیت های شرکت عمران در حوزه های مختلف عمرانی، خدماتی، اجتماعی فرهنگی و... در شهر اندیشه اشاره و هدف این شرکت را ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان در قالب اجرای پروژه ها و طرح های مختلف عنوان نمود و اظهار داشت که شرکت عمران با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از توان و منابع مالی این بخش در سال جهش تولید و در حوزه تولید مسکن درحال احداث بیش از 2500 واحد مسکونی در شهر اندیشه می باشد. دکتر مسلم خانی در ادامه به تشریح این پروژه ها و سایر فعالیت های شرکت عمران در شهر جدید اندیشه پرداخت .
پروژه های مشارکتی تولید مسکن در مرکز شهر و ره باغ:
مدیرعامل شرکت عمران اندیشه با اشاره به مرکز شهر اندیشه بیان داشت که در این ناحیه 1079 واحد مسکونی در 4 زون مجزا در مجاورت بخش های شمالی و جنوبی بازار فاخر نقش اندیشه در حال احداث است و تا کنون عملیات اجرایی آنها 20 درصد پیشرفت داشته است. در این ناحیه پروژه ره باغ نیز به عنوان پروژه انسان محور در قلب شهر اندیشه در حال ساخت می¬باشد که از میدان شهدای گمنام تا میدان خلیج فارس ادامه می¬یابد و با بهره گیری از الگوی معماری باغ ایرانی فضایی مطلوب جهت تعاملات اجتماعی و ارائه خدمات فرا شهری ایجاد می¬نماید.
پروژه مشارکتی نرگس:
دکتر مسلم خانی در ادامه افزود پروژه نرگس در محله 7 فاز 4 شهر اندیشه با 176 واحد مسکونی و به صورت مشارکتی با پیشرفت فیزیکی 29 درصد در حال اجرا می باشد.
پروژه مشارکتی لیلیان :
مدیر عامل شرکت عمران ادامه داد پروژه مسکونی لیلیان یکی دیگر از پروژه های تولید مسکن شرکت عمران است که در سال جاری در حال احداث می باشد. به گفته ایشان این پروژه مسکونی دارای 545 واحد مسکونی است که پیشرفت فیزیکی آن از مرز 25 درصد گذشته است.
پروژه مختلط مسکونی -تجاری- خدماتی آپادانا:
ایشان همچنین از پروژه آپادانا بعنوان یکی دیگر از پروژه های مشارکتی شرکت عمران یاد کرد که در آن 50 واحد مسکونی و واحد های خدماتی و تجاری در خیابان توحید فاز 4 شهر اندیشه با پیشرفت فیزیکی 17 درصد در حال اجرا می باشد.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
به گفته دکتر مسلم خانی این پروژه در ادامه فعالیت های ارزنده اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران و با هدف برخورداری شهروندان عزیز از فضاهای فرهنگی مطلوب از سوی شرکت عمران طراحی و با معماری زیبا و طراحی فضاهای پیرامونی چون کتابخانه، کارگاه، گالری و... هم اکنون در محله 1 فاز 4 شهر اندیشه با پیشرفت فیزیکی27 درصد و با اعتباری بالغ بر130 میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت2575متر مربع در حال اجرا می باشد.

پروژه های تجاری مشارکتی (پاسارگاد، مهرگان ، مریم، کیان، هزار دستان):
مدیر عامل شرکت عمران به پروژه های تجاری- خدماتی شرکت عمران در شهر اندیشه نیز اشاره نمود و افزود که این پروژه ها با توان بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های مالی این حوزه به صورت مشارکتی در فاز های مختلف اندیشه در حال اجرا می باشد از جمله آنها پروژه تجاری پاسارگاد که در فاز 3 اندیشه و با 96 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی است و همچنین پروژه مهرگان در فاز 4 که در حال حاضر دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است. پروژه خدماتی مریم در فاز 5 شهر اندیشه و در جوار مجتمع های مسکن مهر این فاز و جهت رفاه حال شهروندان در دسترسی به مراکز خدماتی و تجاری از سوی شرکت عمران طراحی و اجرا شده است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید. پروژه های کیان و هزاردستان نیز در حال احداث می¬باشند که با بهره برداری از آنها اهالی فاز های 3 و 4 از امکانات آنها بهره مند خواهند شد.

اقدامات فرهنگی اجتماعی: توزیع بسته های بهداشتی، مسابقه بالکن سبز، مسابقه عکس و فیلم کوتاه:
رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت عمران از توزیع بسته های بهداشتی از سوی شرکت عمران جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مجتمع های مسکونی و همچنین توزیع این اقلام در طرح نذر سلامتی در ایام محرم در بین عزاداران حسینی و هیأت های مذهبی جهت سلامتی شهروندان خبر داد و از دیگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی شرکت عمران در سال جاری به برگزاری مسابقه بالکن سبز با هدف تشویق شهروندان در ایام نوروز به ماندن در خانه و همچنین مسابقه عکس و فیلم کوتاه با موضوعات مرتبط شهری در شهریور ماه پرداخت ایشان همچنین از استقبال و شرکت شهروندان گرامی در طرح نظر سنجی مجازی شهر اندیشه قدردانی و تشکر نمود.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group