سحرنگار

 

شهریار - از تجهیزات جدید آتش نشانی شهریار که شامل سیستم شوتینگ نردبان 32 متری است رونمایی شد

 

 

سحرنگار - آیین رونمایی از تجهیزات جدید (سیستم شوتینگ نردبان 32 متری)سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار روز سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه نودونه با حضور سرپرست سازمان آتش نشانی شهریار،معاونت عملیات سازمان و کلیه آتش نشانان شهریار با حضور نماینده محترم شرکت رهدار صنعت با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال در محل ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی شهریار برگزار گردید.

 

شوت نجات چیست؟
شوت نجات دستگاهی است که به منظور تخلیه اضطراری افراد از ساختمان های بلند در مواقع ضروری و فوری طراحی شده است. این دستگاه ساکنین را در مواقع اضطراری و خطرناک مانند آتش سوزی به پایین هدایت می کند. شوت نجات می تواند در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طور متوسط ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر را به بیرون هدایت کند.

 

در مواقعی که شدت آتش سوزی به حدی بالا باشد که دسترسی به پله مسدود باشد و یا به علت شدت دود استفاده از پله امکان پذیر نباشد شوت نجات به صورت موثر مورد استفاده قرار می گیرد و ساکنین ساختمان را به بیرون هدایت می کند. علاوه بر این در ساختمان هایی که پله ی فرار در آن تعبیه نشده است استفاده از شوت نجات گزینه ی مناسبی برای نجات جان افراد ساکن آن ساختمان است. شوت نجات در مواقع حساس می تواند برای افرادی که ناتوانی حرکتی داشته و توانایی پایین آمدن از پله ها را ندارند عملکرد خوبی داشته باشد و در هنگامی که در حادثه ای فردی در حال حمل فرد مصدوم دیگری است شوت نجات موجب تسریع در خروج آنها می شود.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group