سحرنگار


قدس - شهردار قدس گفت: در ۳ سال گذشته علاوه بر احداث ۲۷ بوستان جدید در شهرقدس، ۷ بوستان قدیمی شهر با مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نیز بازسازی و احیا شده است.

 


سحرنگار - مهندس مسعود مختاری با اعلام این خبر تصریح کرد: یکی از اصلی ترین شاخص های مهم توسعه یک شهر، وجود فضای سبز شهری است که این فضا در قالب بوستان‌ها، فضای سبز میادین و بلوارهای شهر تقسیم بندی می‌شود.

شهردار قدس افزود: از آغاز دوره پنجم مدیریت شهری احداث و بهسازی بوستان ها و پارک های محله ای با هدف ارتقای سرانه فضای سبز در شهرقدس یکی از اولویت های شورای اسلامی و شهرداری قرار داشته است. نتیجه این رویکرد احداث ۲۷ بوستان بزرگ و کوچک در نقاط مختلف شهر بوده که با مساحت کلی ۲۶۲ هزار مترمربع، افزایش حدود ۴۰ درصدی سرانه فضای سبز در شهرقدس را محقق نموده است.

مهندس مختاری اظهار داشت: مدیریت شهری در راستای ساماندهی و بازسازی بوستان های شهرقدس نیز اقدام به بازسازی ۷ بوستان قدیمی به مساحت کلی ۱۲۸ هزار مترمربع نموده که شامل بوستان‌های ولی‌عصر(عج)، آزادگان، شهید مدنی، کاووسیه، ایثار، شورا و کودک است. بوستان های ولی‌عصر(عج) و آزادگان بزرگ ترین بوستان های قدیمی شهر بودند که به صورت ساختاری دچار تحول شده و با اضافه شدن امکاناتی همچون زمین چمن مصنوعی و پیست دوچرخه سواری مورد بازسازی قرار گرفتند.

شهردار قدس بوستان ها و فضاهای سبزی شهری را از سرمایه های شهر دانست و گفت: مردم، خود صاحبان اصلی این بوستان ها و اماکن تفریحی به منظور گذران اوقات فراغت خود می باشند، به همین جهت انتظار می‌رود در حفظ و نگهداری این اماکن نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group