سحرنگار

با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، اولین پهباد هوشمند سمپاش مزارع کشاورزی در کشور به همت و تلاش نخبگان و متخصصین شهرستان شهریار در شهر باغستان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ پهباد سمپاش مراتع و مزارع کشاورزی که توسط نخبگان جوان و متخصصین شهرستان شهریار طراحی و ساخته شده است با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، اشجعی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، سلگی رئیس اداره جهاد کشاورزی، سازندگان و کارشناسان مرتبط با این محصول، و جمعی دیگر از مسئولین در شهر باغستان شهرستان شهریار رونمایی شد.

بنا بر این گزارش؛ این پهباد ساخته شده توسط نخبگان و متخصصین شهرستان شهریار که با موفقیت در شهر باغستان آزمایش شده است، اکنون آماده تولید انبود و روانه به بازارهای هدف خود می باشد و قادر است تا هر هکتار از اراضی کشاورزی را در مدت زمان ۱۰ دقیقه با دقت و سرعت عمل مناسبی سمپاشی نماید و در عین حال تا ۳۰ درصد در مصرف سم صرفه جویی کند و از اتلاف زمان جلوگیری بعمل آید.

مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در حاشیه رونمایی از پهباد هوشمند سمپاش، بااشاره به اینکه عملکرد این پهباد در مزرعه ۴۵۰ هکتاری کلزا واقع در باغستان شهریار با موفقیت آزمایش آزمایش شده است، از حمایت کامل مجموعه فرمانداری و اجرایی شهرستان شهریار برای توسعه بهره مندی از این فناوری در بخش کشاورزی خبر داد.

فرماندار شهریار با بیان اینکه آمادگی داریم تا در آینده ۱۰۰ هکتار از این مزارع به گلخانه و کشت های گلخانه ای اختصاص یابد افزود: انجام این کار سبب افزایش میزان قابل قبولی از اشتغال و افزایش تولیدات کشاورزی خواهد شد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بزودی شاهد تحقق این امر در شهرستان شهریار خواهیم بود.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group