سحرنگار

 

شهردار باغستان با اشاره به پیشرفت اجرایی پروژه مجموعه فرهنگی و هنری و سالن همایش‌های شهر باغستان و پیش بینی احداث فضاهای مختلف از جمله کتابخانه در این مجموعه، گفت: افزایش سرانه فرهنگی به منظور ایجاد بستر مناسب برای ارائه و تقویت طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی مورد توجه مدیریت شهری باغستان بوده است.


سحرنگار- دکتر حسن رنجبر شهردار باغستان با اشاره به اجرای پروژه سالن همایش‌های شهر باغستان اظهار داشت: برنامه ریزی فرهنگی یکی از موضوعات مهمی است که در کشور همواره مورد توجه نهادهای عالی فرهنگی، قوانین و اسناد بالادستی بوده که به نوعی پایه توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

وی افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران شهری، نحوه توزیع و تخصیص منابع و خدمات فرهنگی به صورت عادلانه در سطح مناطق مختلف شهر باشد تا بستری برای رشد و توسعه برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی شکل بگیرد.

شهردار باغستان بیان داشت: شهر باغستان نیز با توجه به همجواری پایتخت و قرارگرفتن قومیت‌های مختلف از سراسر کشور در آن، به قطع ظرفیت بالایی را در حوزه‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و اجتماعی دارد که در راستای برندسازی این موضوع در باغستان تلاش شود.

دکتر رنجبر گفت: توجه و افزایش سرانه فرهنگی در شهر باغستان موضوعی است که مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته که می‌تواند بستری برای ارائه و تقویت طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری و همچنین رونق اقتصاد فرهنگ و رقابت پذیری در این حوزه باشد.

وی با اشاره پروژه مجموعه فرهنگی و همایش‌های شهرداری باغستان ادامه داد: پروژه مجموعه فرهنگی هنری و سالن همایش‌های شهر باغستان از جمله پروژه‌های شاخص این حوزه است که عملیات احداث آن در سال جاری و در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع در محله خادم آباد آغاز شد.

شهردار باغستان تصریح کرد: این مجموعه دارای سالن همایش با ظرفیت ۶۰۰ نفر، کتابخانه، مرکز سمعی و بصری، گالری و نگارخانه، مجموعه کلاس‌های آموزشی، محل عرضه محصولات فرهنگی و هنری و فودکورت خواهد بود.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group