سحرنگار


قدس-شهردار قدس اقدامات و برنامه های گسترده شهرداری برای ماه های محرم و صفر را تشریح کرد و گفت: اماکن فرهنگی و ورزشی شهرداری قدس در اختیار هیئات عزاداری قرار خواهد گرفت.


سحرنگار-به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس مسعود مختاری با بیان اینکه در سال جاری مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) به دلیل شیوع ویروس کووید۱۹ متفاوت تر سال های گذشته برگزار می گردد، بیان داشت: بر همین اساس، ستاد مقابله با کرونا دستورالعمل هایی را تدوین و ابلاغ نموده است که در تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، موظف به رعایت این پروتکل ها هستیم.

وی در تشریح اقدامات شهرداری قدس برای ساماندهی فعالیت هیئات عزاداری در سطح شهر و برگزاری مراسم سوگواری طبق پروتکل های بهداشتی در ماه های محرم و صفر، بیان داشت: از آنجا که بر اساس دستور العمل ستاد مقابله با کرونا برگزاری هرگونه تجمع در محیط های دارای سقف ممنوع می باشد، شهرداری قدس اماکن فرهنگی و ورزشی خود را در اختیار هیات ها و تکایا قرار می دهد.

شهردار قدس تصریح کرد: در همین راستا هیئات مذهبی در فرهنگسراها و زمین های ورزشی سطح شهر استقرار یافته و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به اقامه عزا خواهند پرداخت.

همچنین شهرداری قدس آمادگی دارد فضاهای خالی موجود در سطح شهر را بدین منظور در اختیار عزاداران حسینی قرار دهد تا با نصب داربست و... در این مکان ها مستقر شوند.

وی ادامه داد: در اختیار قرار دادن ماشین آلات شهرداری برای ساماندهی و برپایی هیات ها در مکان های یادشده و همچنین توزیع مواد ضدعفونی کننده محیط بین هیات های عزاداری، از دیگر اقدامات شهرداری در ایام سوگواری خواهد بود.

مهندس مختاری به ممنوعیت برپایی ایستگاه صلواتی در سطح شهر طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: بر همین اساس از هرگونه برپایی ایستگاه صلواتی و موکب در سطح شهر جلوگیری به عمل خواهد آمد که از شهروندان تقاضا داریم در این موضوع با مدیریت شهری همکاری نمایند.

وی از برگزاری مراسم ویژه شهرداری قدس در محوطه پارکینگ آرامستان بهشت فاطمه(س) خبر داد و تصریح کرد: در این مکان ترتیبی اتخاذ شده است تا عزاداران حسینی با خودروهای خود در محوطه پارکینگ آرامستان حضور یافته و از مراسم و برنامه های مختلفی همچون مداحی و مرثیه که توسط شهرداری برگزار می گردد بهره مند شوند.

شهردار قدس در پایان گفت: مشارکت شهرداری در پویش "هر خانه یک حسینیه" از دیگر اقداماتی است که دنبال می شود و در همین راستا، بنرهایی بر اطلاع رسانی عمومی در سطح شهر نصب گردیده است.

مهندس مختاری به فضاسازی‌ گسترده شهر برای ایام محرم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با هدف گرامیداشت ماه محرم و در راستای انتقال پیام عاشورا و ایجاد فضای معنوی مناسب برای عزاداری سرور و سالار شهیدان تمام معابر و میادین شهر سیاه پوش شد. ریسه بندی معابر و میادین اصلی، تعویض پرچم های الوان و نصب پرچم های سیاه در پلها و میادین، نصب کتیبه و کتل، نصب بنر با مضمون آیات و روایات و سخنان ائمه و بزرگان دین پیرامون فلسفه قیام امام حسین(ع) و تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر از اقداماتی است که توسط شهرداری قدس برای ایام ماه محرم صورت گرفته است.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group