سحرنگار

 

مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهر های جدید کشور با بیان اینکه شهر جدید اندیشه در حوزه فرهنگی بین شهر های جدید پیشتاز است گفت :شرکت عمران شهر اندیشه در افزایش سرانه های فرهنگی و اجتماعی نقش ویژه ای داشته است

 

 

سحرنگار- عبدالوهاب شهلی بر مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهر های جدید کشور در آئین افتتاح نمایشگاه نقاشی آبرنگ که با حضور مسلم خانی مدیر عامل شرکت عمران شهر اندیشه و جمعی از هنرمندان در نگار خانه شرکت عمران برگزار شده بود اظهار داشت : شرکت عمران شهر اندیشه در حوزه فرهنگ و هنر عملکرد مطلوبی دارد .

 

وی ادامه داد : شرکت مادر تخصصی شرکت عمران شهر های جدید که متولی ساخت و اداره شهرهای جدید است یکی از مهمترین دستور کارها توسعه اجتماعی و فرهنگی شهر ها است و در این سیاست کلی گسترش فضا های فرهنگی و هنری در قسمت سخت افزاری وهمچنین برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری از مهمترین دستور العمل های اصلی است .

 

شهلی بر در ادامه افزود : شیوع ویروس کرونا برگزاری رویدادهای هنری مثل نمایشگاه ها و تئاتر های خیابانی و ........ را تحت تاثیر قرار داد اما فعالیت های فرهنگی متوقف نشد و در این مدت دومین نمایشگاه فیلم و عکس شهروندان شهر های جدید کشور برگزار شد و حدود 4 هزار و پانصد اثر در دو بخش فیلم و عکس دریافت شد همچنین برنامه گذرهای فرهنگ و هنر که فضاهایی برای هنرمندان طراحی کردیم که هنرمندان هم محصولات خود را تولید کنند و محصولات خود را نیز به فروش برسانند .

 

وی در ادامه به عملکرد مطلوب شهر اندیشه در ارتقای فرهنگ و هنر اشاره داشت و افزود : افزایش زیر ساخت های فرهنگی و هنری و ساخت گالری ها و نگار خانه ها از دستور العمل های شرکت عمران شهر های جدید است که این مهم در شهر اندیشه به خوبی رعایت شده است و شهر اندیشه در حوزه فرهنگی پیشرو است .


مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهر های جدید کشور در ادامه افزود : با توجه به اینکه شهر اندیشه در همه زمینه ها رشد خوبی داشته است و اکثر زیر ساخت های عمرانی فرهنگی ورزشی و آموزشی را داراست ,افزایش کیفیت زندگی شهروندان را الویت قرار داده است همچنین سرانه های خوبی را برای اوقات فراغت شهروندان شهر اندیشه و شهر های اطراف به وجود آورده اند .


وی در ادامه به در اختیار گذاشتن فضاهای فرهنگی به هنرمندان اشاره کرد و گفت : نمایشگاه نقاشی آبرنگ که در بازار ایرانی اسلامی برگزار شده است و توسط شرکت عمران در اختیار هنرمندان این شهر قرار گرفته است از رویکرد های اصلی شرکت عمران میباشد تا از فضاهای شرکت عمران در اختیار هنرمندان قرار بگیرد و افزایش سرانه های فرهنگی را به دنبال داشته است تا شهروندان شهر اندیشه حتی شهروندان استان تهران از این نمایشگاه ها بازدید کنند و ارتقای کیفیت زندگی مردم را در پی داشته باشد.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group