سحرنگار


ملارد_رئیس اداره محیط زیست شهرستان ملارد گفت: مهمترین عامل اصلی در آلودگی هوای شهرستان ملارد فعالیت صنایع تولیدی و تردد بیش از حد خودرو است.
مهناز مدیران در گفت و گو با خبر نگار مهر با اشاره به اینکه 60 درصد مقدار آلودگی هوا مربوط به تردد خودرو ها است اظهار داشت: متاسفانه طرح خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه با موفقیت پیش نرفته و از آنجایی که استان تهران، البرز و مرکزی سه مرز شهرستان ملارد است باعث تردد خودرو به ویژه خودرو های سنگین  و باری در این منطقه شده و فرآیند آلودگی هوا را افزایش می دهند که در این راستا باید با سختگیری و جدیت معاینات فنی خودرو بخش مهمی از آلودگی ها را کم کنیم.
وی به تعداد زیادی مراکز صنعتی که منجر به آلودگی هوا می شوند نیز پرداخت و گفت: صنایع و مراکز تولیدی نیز در آلودگی هوا سهم دارند که تا پایان سال 372 مورد رفع آلودگی هوا شامل (کارگاه های تولید زغال، ریخته گری و ...) ساماندهی شده اند.
وی به یکی از کانون های اصلی آلودگی در شهرستان ملارد اشاره کرد و افزود: مرکز دفن زباله و پسماند اختر آباد یکی از کانون های مهم در آلودگی هوای این شهرستان محسوب می شود و این موضوع را با چندین تذکر به مدیریت پی گیر بوده ایم.
وی تصریح کرد: وجود پسماندهای قدیمی دراین مرکز باعث تولید گاز متان و بروز آتش سوزی و آلودگی هوا می شوند و برای رفع بخشی از مشکلات مدیریت مجموعه را موظف کردیم که محیطی را با لوله گذاری و سلول بندی کنند تا با انتقال پسماند به این محیط از ایجاد خطرات جدی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: شیرابه های مرکز دفن زباله اختر آباد باید به صورت جدی کنترل شود تا خطرات ناشی از شیرابه ها کنترل و به حداقل برسد.
وی یاد آور شد: احداث مرکز دفن زباله سوز دراین مجموعه می تواند موثر در کاهش آلودگی باشد که دراین رابطه نیز با یک شرکت دانش بنیان مذاکره نموده ایم.
مدیران افزود: عدم تعیین محدوده دفن و انبار نیز بخشی از مشکلات است و از آنجایی که این منطقه در مسیر باد قرار دارد باعث انتشار آلودگی در فضای بیشتر می شود.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group