پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

سحرنگار

 

مراسم ملی روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در پارک ولایت باغستان با حضور مسئولان برگزار شد

 

 

سحرنگار - آئین روز درخت و درختکاری و هفته منابع طبیعی ظهر امروز با حضور حق وردی نماینده مردم شهرستانهای حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی،طاهری فرماندارشهرستان شهریار، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار باغستان ،فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج،معاونین و مدیران و مسئولان شهرداری،دوستداران طبیعت و محیط زیست و نوجوانان و جوانان باغرس نمادین چندین اصله نهال در بوستان بزرگ ولایت باغستان برگزار شد.

 

حسن رنجبر، شهردار باغستان در این مراسم با بیان اینکه هر میزان پیوند انسان و طبیعت بیشتر شود به همان نسبت استانداردهای زندگی نیز تقویت خواهد شد اظهار داشت: درخت یک میراث برای آیندگان است و مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پر ثمر ترین نعمت های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می سازد.

 

وی در ادامه افزود: درختکاری در ایران دارای پشتوانه ای از علاقه ملی و سنت تاریخی است و تاریخ نشان می دهد که ایرانیان باستان جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته به خاک و زراعت احترام می‌گذاشتند تا حدی که کاشت درخت را نوعی عبادت می‌ دانستند.

 

شهردارباغستان در پایان اظهار داشت : همزمان با برگزاری این مراسم تعداد ۵ هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر در تمام محلات شهر شهر به صورت رایگان توزیع شده است.

Add comment


Security code
Refresh

Comments (0)
There are no comments posted here yet
Leave your comments
Posting as Guest
×
Suggested Locations

پربازدیدترین

ورزشی

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

برچسب ها

Template Design:Dima Group