سحرنگار

 

 

داود فهیم راد از افتتاح اولین مرکز آموزشی آزاد فنی و حرفه ای رشته مددیاری اعتیاد در شهرستان خبر داد .

 

سحرنگار _اولین مرکز آموزشی آزاد فنی حرفه ای رشته مددیاری اعتیاد در شهرستان شهریار با حضور احمد نوری آشتیانی رئیس اداره اجتماعی فرمانداری شهریار وکارشناس این حوزه , سرهنگ محرابی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر , رضا اسدی رئیس اداره فنی و حرفه ای , نورالدین احمدیان معاون پیشگیری اداره بهزیستی , دکتر منصور قره باغی کارشناس حوزه آسیب های اجتماعی بهزیستی , دکتر محمد ضیایی پور مشاورفرماندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و کارشناسان در این حوزه افتتاح گردید.

داود فهیم راد رییس اداره بهزیستی شهرستان شهریار ضمن تاکید بر ارتقاء ودانش افزایی گروه های هدف و اهمیت آگاه سازی جهت تغییر فرهنگ و باورهای ناسالم در رابطه با اعتیاد و تقویت باورهای سالم در راستای حمایت از خانواده های آسیب دیده و انتقال تجربه چگونگی برخورد با افراد معتاد در خانواده ها گفت : هدف از شروع بکار این مجموعه , حمایت و بازگرداندن فرد و و تغییر نگرش مردم به سمت بیمار مبتلا به اعتیاد می باشد .

وی افزود: تلاش مسئولین شهرستانی جهت اجرای برنامه های کوتاه مدت سالجاری سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری خصوصا در بحث توانمندسازی و اشتغال جامعه هدف حائز اهمیت می باشد. 

احمد نوری آشتیانی رئیس اداره اجتماعی فرمانداری شهرستان در این مراسم گفت : طبق دستور العمل وسفارش اکید استاندار محترم , جمع آوری معتادان متجاهر و توانمندسازی در بحث اشتغال پایدارآنان بعد از بهبودی طبق تخصص و مهارت فرد بهبود یافته از برنامه های اجرایی می باشد که با همکاری وتعامل اداره کار و فنی حرفه ای شهرستان جهت گسترش رشته های فنی و حرفه ای مورد نیاز جامعه قابل پیگیری می باشد.

در ادامه دکتر منصور قره باغی توجه والدین به سمت و سوی اعتیاد و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و آگاه سازی فرزاندان را مهم دانست وخواستار ایجاد مراکز بازپروری و برگزاری جلسات آموزشی مددیاری اعتیاد و انتقال تجربه و روش‌های کمکی به افراد در موسسات, نهادها, ادارات و مدارس تحت نظارت آموزش و پرورش وهمچنین سایر کمپهای ترک اعتیاد جهت الگوبرداری در سطح شهرستان و اقصی نقاط کشور شد.

در پایان این مراسم , توسط مسئولین از مجموعه نگهداری معتادین در این مرکز بازپروری تحت نظارت بهزیستی شهریار بازدید بعمل آمد.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group