سحرنگار

ملارد-جابر کریمی فرماندار شهرستان ملارد در مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در سخنانی با تبریک به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا این شهرستان گفت:یکی از افتخارات و اهداف بزرگ انقلاب اسلامی ایران این بود که امورات در دست خود مردم باشد که شوراها مصداق این امر هستند.
پس از انقلاب در دوران مختلف امام راحل و رهبر معظم انقلاب همواره و مداوم بر لزوم مشارکت مردم در اداره امور کشور و تعیین سرنوشت جامعه تاکید و تصریح کرده اند.
 از موضوعات مهمی که باید شوراها مورد توجه قراردهند، ایجاد همدلی و اتحاد بین اعضای شوراها است تا امورات و مسائل مردم در شهرها و روستاها با شتاب بیشتری پیگیری و حل و فصل گردد.
 بازدید از روستاها به صورت میدانی  برای گره گشائی از مشکلات روستائیان در دستور کار قرار دارد و طی یک جدول زمانبندی شده اجرایی خواهد شد.

دولت سیزدهم با اصلاح نحوه پرداخت یارانه ها به دنبال توزیع عادلانه و اثر بخش کردن یارانه هاست تا مردم در همه شهرها و روستاها از نعمت اصلاح یارانه‌ای برخوردار باشند.
راهبرد اصلی امروز نظام امیدآفرینی نسبت به آینده است، دولت سیزدهم در جهت تحقق هدف نظام حرکت کرده و به دنبال اجرای عدالت در جامعه است.
جهاد تببین نیاز امروز جامعه است، همه ما به گونه ای وظیفه داریم اجازه ندهیم دشمن با تحریف واقعیت ها در جامعه ایجاد یاس و نامیدی ایجاد کند، لازم است تا اثرات این تحول بزرگ اقتصادی در مبارزه با فساد و زندگی مردم تبیین شود.

شهریار-مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه از افتتاح ۷۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این پروژه‌ها سال آینده به صورت کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

سحرنگار-به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی مسلم‌خانی درباره پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در این شهر جدید از آغاز عملیات اجرایی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد خبر داد و گفت: در حال حاضر این واحدهای مسکونی پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارند.

وی نوع ساخت و سازها در این شهر را به صورت مشارکت با بخش خصوصی دانست و افزود: تا پایان امسال ۷۰۰ واحد افتتاح می‌شود و تا سال آینده نیز این طرح‌ها به صورت کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

مسلم‌خانی از جمله اهداف ساخت و سازها در شهر اندیشه را تأمین مسکن برای دهک‌های میانی جامعه، تأمین منابع برای دولت به منظور استفاده در ساخت و ساز شهرها و شهرک‌های جدید و توسعه خدمات برای شهروندان این شهر دانست.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطر نشان کرد: پروژه‌های عمرانی و احداث کارگاه ساختمانی در اندیشه برای ۱۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای بیش از ۷ هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی شهر جدید اندیشه که از سال ۷۰ آغاز شد، محصول نظام شهرسازی و معماری نظام جمهوری اسلامی ایران است و با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت به سقف جمعیتی پیش‌بینی شده در طرح جامع نزدیک شده است.

مسلم‌خانی با بیان اینکه مجموع شهر اندیشه همه خدمات مورد نظر برای شهروندان را در حوزه آموزشی، درمانی، اداری، فضای سبز، مذهبی و … تأمین کرده است، گفت: نیازهای اولیه ساکنین تأمین شده و هدف کنونی ارتقا کیفیت زندگی آن‌هاست.

وی از جمله پروژه‌های در دست اجرا در شهر اندیشه را کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان، پروژه فرهنگی- اجتماعی ایوان اندیشه با هدف اشتغالزایی و کارآفرینی برای بانوان شهر اندیشه، مسیر پیاده محور رهیاب به طول یک کیلومتر، پیاده راه سلامت به طول ۳ کیلومتر و موزه دفاع مقدس به منظور ارتقا کیفیت زندگی و افزایش خدمات شهر جدید بیان کرد.

مسلم‌خانی خاطر نشان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید مسئولیت راهبری، اجرا و احداث شهر و شهرک در چند استان را بر عهده دارد که از جمله آن‌ها شهرک نیشتمان در استان کردستان، شهر جدید مهرگان در استان قزوین، شهر جدید پرنیان در استان قم و شهر جدید حورا در استان همدان است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها در مرحله مطالعات طرح جامع و آماده سازی قرار دارد و از اواسط سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: با توجه به اینکه صنعت ساختمان از صنایع پیشران اقتصاد کشور بوده و صنعتی است که ۲۰۰ صنعت دیگر را درگیر می‌کند، اشتغالزایی بالایی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به همراه دارد.

مسلم‌خانی تاکید کرد: صنعتی سازی مسکن و استفاده از تکتولوژی‌های جدید در ساخت و ساز واحدهای مسکونی باعث می‌شود، حوزه مسکن در به چرخش درآوردن چرخ اقتصاد نقش بسزایی ایفا کند.

کد خبر 5489875

شهریار- رئیس اداره بهزیستی شهریار گفت: فطریه مردم روزه دار شهرستان شهریار با نظارت اداره بهزسیتی جمع آوری می شود.
سحرنگار- داوود فهیم راد در گفت و گو با خبرنگارما ضمن تبریک عید مبارک سعید فطر ودر بازدید از نه صندوق جمع آوری فطریه اظهار داشت:اداره بهزیستی با هم افزایی و تدابیری که از قبل پیش بینی نموده بود اقدامات لازم در زمینه کمک های معیشی، درمان، مسکن و اشتغال نیازمندان و معلولین در برنامه های خود دارد که این مبالغ به صورت عادلانه در جهت رفع نیازها و خواسته های جامعه هدف تقسیم خواهد شد.
وی افزود: امید است که با مشارکت گسترده مردم روزه دارو افزایش مساعدت های مردمی در طرح های حمایتی بتوانیم گام های موثری را در جهت رفع نیازهای محرومان واقعی و نیازمندان برداریم .

سحرنگار-30سال از کلنگ‌زنی بیمارستان فوق تخصصی 160 تختخوابی شهر جدید هشتگرد می گذرد اما متاسفانه علت عدم راه‌اندازی آن حتی در سفر اخیر ریاست جمهوری نیز مورد پیگیری قرار نگرفت. بلاتکلیفی این بیمارستان که یکی از پروژه‌های سلامت محور استان البرز به شمار می‌رود دل هر شهروندی را به درد می آورد. این در حالی است که مسئولان بر کمبود تخت بیمارستانی در استان تاکید و اذعان دارند اما همچنان کسی پاسخگو نیست!

دکتر مجید جلالی مهر، مجری و سرمایه گذار این پروژه ضمن ابراز تاسف از کم لطفی مسئولان ملی و استانی، اظهار داشت: 30 سال پیش این زمین در فاز اول شهرجدید هشتگرد قرار داشت و زمین آن ارزش ریالی آنچنانی نداشت اما امروز در بهترین نقطه این شهر قرار گرفته و دست های پشت پرده وجود دارد تا این پروژه به نتیجه نرسد.
وی افزود: اردیبهشت ماه 1399 جلسه ای به منظور بررسی و تعیین تکلیف این بیمارستان در محل فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد اما پس از تنظیم صورتجلسه های مختلف از طریق رسانه ها در تاریخ 16 آذرماه 1399 اعلام شد برای جایگزینی این پروژه  «بیمارستان ۶۴ تختخوابی در فاز ۷ شهر جدید هشتگرد ساخته می شود» 23 دی ماه همان سال نیز مدیرعامل وقت شرکت عمران اعلام کرد بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرجدید هشتگرد جانمایی شد اما تا کنون هیچ اقدام اساسی در حد حتی کلنگ‌زنی هم انجام نشده است و مسئولان ملی و استانی همچنان بر تصمیم‌های سلیقه‌ای خود پافشاری می‌کنند و کماکان وعده و وعیدها در این خصوص ادامه دارد.
جلالی مهر با اشاره به اهمیت راه‌اندازی این بیمارستان برای استان البرز و حتی استان‌های همجوار مانند تهران و قزوین گفت: این بیمارستان فوق تخصصی که یکی از زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان به شمار می‌رود، بنا بود بخش عظیمی از مشکلات حوزه درمان را در ایام شیوع کرونا رفع کند اما متأسفانه همانند بسیاری از پروژه‌های استان زمین‌گیر شده است و حتی در سفر اخیر ریاست جمهوری نیز مشکل این بیمارستان مطرح نشد و هیچ اراده‌ای برای رفع مشکلات آن نبوده و تنها ورود مراجع قضایی به این مساله می‌تواند راه حل نهایی این مشکل باشد.
وی اذعان داشت: شهر جدید هشتگرد با انبوهی از خانه و جمعیت قابل ملاحظه حتی یک مرکز درمانی مجهز هم ندارد، با ادامه وضعیت موجود، کشتی بهداشت و درمان در آینده ای نه چندان دور در این شهر به گل خواهد نشست.
وی از ساکنان شهر جدید هشتگرد خواست تا با مطالبه از مسئولین در راه اندازی هر چه سریعتر این بیمارستان موجبات رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهر را فراهم آورند.
دکتر مجید جلالی مهر تصریح کرد: پس از صرف هزینه های هنگفت برای بهبود وضعیت درمانی منطقه اکنون کسی پاسخگوی سرمایه های بلاتکلیف و رها شده نیست اما مسئولین قبلی و فعلی باید بدانند حق الناس تنها حقی است که خداوند از آن نمی‌گذرد، مگر اینکه آن حق ادا شود، حتی اگر شما در شب قدر توبه کنید، حق الناس بخشیده نمی‌شود.

ملارد- با هدف توسعه کالبد شهری و الحاق شهرک‌های همجوار به شهر ملارد موج پرشتاب عملیات عمرانی شهرداری ملارد اینبار روانه شهرک ملارد ویلای شمالی شد.
سحرنگار- شهردار ملارد  از گسترش شهر و توسعه عمران و آبادانی شهرک های حاشیه شهر خبر داد.
محمد بهمنی از بازسازی و ترمیم معابر و میدان‌های های شهرک های همجوار در راستای گسترش شهر و توسعه عمران و آبادانی این شهرک‌ها خبر داد.
بهمنی در این باره اظهار داشت: در ادامه طرح ایجاد شهری پویا و شهروند-محور که با هدف ایمن سازی بیشتر محیطی و رفاه حال ساکنین شهرک‌های صنعتی به همت شهرداری ملارد اجرایی میگردد، این بار قطار خدمت رسانی جهادی جهت تحقق خواسته‌های عمرانی شهروندان‌ ملارد ویلای شمالی به این منطقه رسید.
شهردار ملارد در ادامه افزود: با بررسی‌ها و بازدیدهای میدانی کارشناسان عمرانی و نیاز سنجی های صورت گرفته در جلسات توسعه آبادانی شهر، شهرداری ملارد بازسازی و ترمیم معابر و میدان‌های شهرک های همجوار را در دستور کار معاونت امورزیربنایی و ترافیک قرار داد.
بهمنی در تشریح خبر عنوان کرد: به همت عوامل حوزه معاونت امورزیربنایی و ترافیک شهرداری، عملیات بهسازی میدان اول شهرک ملارد ویلای شمالی انجام و به فضل الهی میدان فوق که مزین به نام شهدای مالیات خواهد بود فردا مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ افتتاح خواهد شد.

ملارد- شهردار ملارد گفت:با هدف ارتقاء ضریب ایمنی جانی افراد و انضباط ترافیكی طرح ایمن سازی معابر جهت سهولت در تردد عابرین پیاده اجرا شد .
سحرنگار- محمد بهمنی شهردار ملارد از خط کشی عرضی محل عبور عابر پیاده در محور چیتگر به منظور ارتقاء ایمنی این معبر جهت سهولت تردد عابرین پیاده خبر داد و اظهار داشت: در جهت ایمن سازی معابر سطح شهر و ایجاد محیطی امن و سهولت در تردد عابرین پیاده بالاخص کودکان و سالمندان، افزایش جانمایی محل عبور عابرین پیاده در محورهای پر تردد با خط کشی عرضی ( خط عابر پیاده) در دستور کار شهرداری ملارد قرار گرفت.
بهمنی  با اشاره به اینکه خط کشی معابر به رفت و آمد عابرین پیاده و وسایل نقلیه نظم می دهد و ضمن آگاهی دادن به استفاده کنندگان از معابر و راهنمایی آنها منجر به کاهش سوانح ناگوار رانندگی میگردد افزود: در این راستا عوامل مدیریت حمل و نقل و ترافیک حوزه معاونت امورزیربنایی و ترافیک شهرداری اقدام به خط کشی عرضی محل عبور عابر پیاده در محور چیتگر بعد از باسکول افشار با استفاده از ۱۰۰ کیلو رنگ دوجزئی سفید نمودند.‌
وی در پایان خاطر نشان کرد: طرح ایمن سازی معابر ادامه خواهد داشت و شهرداری با شناسایی معابر پر خطر و پر تردد بر خود واجب می‌داند نسبت به ارتقاء ایمنی و حفظ سلامت شهروندان اقدامات موثر و درخوری را صورت دهد.

شهریار- امام جمعه شهریار گفت: بی ثباتی مدیریتی به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و این کار به نفع شهر و مردم شهریار نیست.

سحرنگار-حجت الاسلام حسین حسینی نوری در خصوص بحث سوال و استیضاح شهردار شهریار که در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گرفته است گفت: بنده از اعضای شورای اسلامی شهر شناخت کافی ندارم ولی با توجه به شناختی که از شهردار فعلی شهریار دارم ایشان در رزمه کاری خود چه در ملارد، شهر قدس و … گزارش تخلفی نداشته و از نیروهای با تجربه توانمند است.

حسینی نوری با بیان اینکه بی ثباتی مدیریتی به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و این کار به نفع شهر و مردم شهریار نیست گفت: از همه مسئولان می خواهیمک با رعایت اصل انصاف و خداترسی به خدمت ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم ارزش بالایی نزد خداوند دارد افزود: امروز دشمنان به قدر کفایت بذر ناامیدی را در دل مردم می‌کارند مسدولین نباید با عمل و یا یک حرکت اشتباه سبب بارور شدن این بذرها بشوند.

شایان ذکر است که شورای اسلامی شهریار کمتر از سه ماه پس از انتخاب شهردار موضوع طرح سوال از شهردار را شروع کرده و این روند همچنان ادامه دارد و مقرر شده که روز یکشنبه نیز جهت پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مجدد در جلسه حاضر باشد.

شهریار- سرپرست شهرداری باغستان گفت: یکی از برنامه های مهم دولت سیزدهم به سرانجام رسیدن پروژه های نیمه تمام است و شهرداری باغستان در همین راستا اولویت خود را بر اتمام طرح و پروژه های نیمه تمام قرار داده است.
سحرنگار-مهندس محمد رضا شمسایی در گفت وگو با خبرنگار ما آغاز به کار مجدد فرآیند اجرایی پروژه مجموعه فرهنگی‌ هنری استاد شهریارکه با پیگیری‌های مدیریت شهری، فعال شده است را یکی از اقدامات خوب برشمرد و در این باره اظهار داشت: تلاش بر این است با تکمیل این مجموعه فاخر فرهنگی و هنری در سال جاری گام بزرگی در راستای ارتقا سرانه فرهنگی و ایجاد زمینه مناسب تفریحی از سوی شهرداری باغستان برداشته شود.
وی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری باغستان در سال جاری افزود: به منظور جلب رضایت شهروندان خوب و فهیم شهر باغستان توجه به ارتقا کمی و کیفی خدمات، افزایش سرانه‌های عمومی شهری، توزیع کارشناسی منابع و سرانه‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی از مهم‌ترین سرفصل‌های مدنظر مجموعه مدیریت شهری باغستان می باشد.
وی یاد آور شد: تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام و در دست احداث شهرداری در سال جاری، به قطع به منظور بهره‌مندی عمومی و پرهیز از طولانی‌‌شدن پروژه‌ها خواهد بود.
شمسایی توجه به حوزه فرهنگ را نیز یکی از زیر بناهای تمامی اقدامات عمرانی برشمرد و تصریح کرد: با توجه به ضرورت مقوله فرهنگ و اهمیت ایجاد زمینه و بستر مناسب برای اقدامات فرهنگی و هنری، ایجاد مراکز و احداث مجموعه‌های فرهنگی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های مجموعه مدیریت شهری خواهد بود.
سرپرست شهرداری باغستان با اشاره به ظرفیت بالای شهر باغستان در حوزه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، گفت: پروژه مجموعه فرهنگی، هنری و تفریحی استاد شهریار باغستان سال گذشته و در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع در محله خادم‌آباد کلنگ‌زنی شد و تا به امروز بخشی از عملیات اجرایی این پروژه انجام گرفته است.
وی پیش‌بینی بخش‌های مختلف در این مجموعه فرهنگی و سالن همایش‌ با ظرفیت بیش از ۶۰۰ نفر، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته اعضای شورای اسلامی و مجموعه شهرداری باغستان، عملیات اجرایی و عمرانی این پروژه طی روزهای اخیر پس از وقفه‌ای کوتاه مجدد از سر گرفته شده است که امید است با روند رو به جلو در سال جاری فرآیند اجرایی این پروژه تکمیل شود.
شمسایی در رابطه با سرانه‌های فرهنگی، هنری و آموزشی در سطح شهر باغستان، گفت: قطعا مجموعه فرهنگی هنری استاد شهریار با بهره‌برداری کامل به برند فاخری برای شهر باغستان بدل خواهد شد و بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌ها و بهره‌مندی شهروندان خواهد بود.

شهریار- امام جمعه شهریار گفت: خداوند متعال به خییران عزیز عنایت ویژه داشته و دعای خیر ایتام در مسیر زندگی خییرین عزیز شهریار موثر خواهد بود.
سحرنگار- حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی نوری شامگاه روز سه شنبه در مراسم افطار با ایتام که با حضور داوود فهیم راد رئیس اداره بهزیستی شهریار ، مسئولان فرمانداری، رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهریار و مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و معاونان و مسئولان اداره بهزیستی، خییرین در تالار شباهنگ برگزار شده بود خطاب به بچه های مراکز نگهداری اظهار داشت: بچه های عزیز خییران بزرگ و مسئولان تمام تلاش خود را جهت رشد و موفقیت شما آیندگان نموده اند و شما بایداین فرصت را مغتنم شمرده و برای آینده خود بهره ببرید.
وی افزود: اعمال نیک خییران عزیز نیز جاودانه است و ثواب آن هم در زندگی و هم آخرت موثر خواهد بود.
در ادامه این مراسم رئیس اداره بهزیستی گزارشی از واحد جذب و مشارکت خییرین و مردمی داد و گفت:با همراهی بزرگواران وخییران عزیز اداره بهزیستی 2300بسته سبد حمایتی را بین خانواده های معلولان و جامعه هدف توزیع نموده است.
داود فهیم راد ادامه داد: اشتغالزایی برای 117 مورد با دریافت وام و تسهیلات، مساعدت مالی به 800خانوار نیازمند، 123 مورد کمک هزینه درمانی به خانواده جامعه هدف، 1750مورد کمک هزینه معیشتی بخشی از حمایت های اداره بهزیستی از جامعه هدف خود بوده است.
وی افزود: خانواده بزرگ بهزیستی تبلور اوج معنویت، مهربانی و عاطفه است و بهزیستی نمادی از صبر و شکیبایی است که معلولان و سایر اقشار آسیب پذیر جامعه را تحت پوشش قرار می دهد.
وی تصریح کرد: بهزیستی چتیر و سایبانی برای افراد آسیب پذیر جامعه فراهم نموده ا ست و برای رسیدن به  اهداف خود نیازمند حمایت و یاری خییران بزرگ و مسئولان عزیز است.
شایان ذکر است که پس از ضیافت افطاری و سخنرانی و مداحی به رسم یاد بود با اهدا لوح و گل از زحمات خییران بزرگ قدردانی شد.

شهریار- شهردار شهریار از برنامه مدیریت شهری در حوزه آسفالت خبر داد و گفت: خوشبختانه با همکاری اعضای محترم شورای اسلامی موضوع نهضت آسفالت خیابان و معابر سطح شهر شهریار در دستور کار قرار گرفته و با قوت و جدیت در حال اجرا می باشد.
سحرنگار- محمد صادق کولیوند بحث آسفالت را یکی از برنامه های شهرداری عنوان کرد و دراین باره اظهار داشت: شهرداری شهریار هم اکنون آسفالت بلوار دکتر قریب شهرک صدف ،آسفالت لايه رويه راستگرد خيابان طباطبايي به بلوار شورا  (زيرگذر جهاد) و برخی دیگر از معابر سطح شهر را اجرا نموده و امیدورایم با طرحی که شهرداری شهریار در پیش گرفته بخش عمده ای از مناطق و معابری که نیاز به آسفالت دارند اجرا شود.
وی ادامه داد: ارائه خدمات به شهروندان خوب شهریار یکی از وظایف مجموعه مدیریت شهری است که دراین زمینه تلاش می کنیم با همکاری و مشارکت خوب شهروندان قدم های ارزنده ای جهت رسیدگی به مشکلات و نیاز های شهر برداریم.

شهریار- رئیس اداره بهزیستی شهریار از تداوم حمایت و توزیع بسته های معیشتی بین جامعه معولان شهرستان شهریار خبر داد.

سحرنگار-داوود فهیم راد شامگاه روز دوشنبه در مراسم ضیافت افطار که با حضور ریاست و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر صباشهر و معاونت مشارکت و مددکاری اموراجتماعی بهزیستی در خانواده چندمعلوله شهر صباشهربرپا شده بود از برنامه مسئولان و جامعه خیرین در راستای حمایت از معلولان پرداخت و گفت: بخشی از وظیفه اداره بهزیستی حمایت از اقشار و جامعه معلولان می باشد که در همین راستا با پی گیریهای صورت گرفته مقرر گردید در چند روز آینده اعضای محترم شورای شهر، شهرداری و جامعه خیرین شهر جهت حمایت از معلولان عزیز بسته های حمایتی خود را جهت توزیع اعلام نمایند.
وی افزود: طی بازدید انجام شده از شهر ویره نیز بسته های حمایتی جهت دلجویی و حمایت بین معولان این شهر توزیع گردید و همچنین 110 بسته معیشتی نیز برای حمایت از جامعه هدف بهزیستی توزیع خواهد شد.
فهیم راد در پایان از تمامی خییران و مسئولان محترم که در جهت رسیدگی به مشکلات و نیازهای جامعه هدف اداره بهزیستی تلاش می کنند قدردانی و تشکر نمود.

شهریار-نشست مشترک پیرامون بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با اراضی و املاک موقوفه پلاک ۵۵ محله نصیرآباد با حضور شمسایی سرپرست شهرداری باغستان، علیزاده عضو شورای شهر باغستان، مدیران واحدهای مربوطه شهرداری و وکیل متولی موقوفه برگزار شد.
سحرنگار-محمدرضا شمسایی سرپرست شهرداری باغستان با اشاره به رویکرد تعاملی شهرداری در همکاری با اداره اوقاف شهرستان شهریار، گفت: رویکرد مدیریت شهری باغستان تعامل حداکثری با دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات شهروندان است و در خصوص اراضی موقوفه پلاک ثبتی ۵۵ با همکاری متولی موقوفه نسبت به پیشگیری ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف بدون مجوز اراضی اقدام خواهد شد.
سرپرست شهرداری باغستان تصریح‌کرد: در راستای همکاری اداره اوقاف و شهرداری باغستان، با ارسال مشخصات کلیه اراضی تحت تصرف اشخاص که بدون مجوز اقدام به احداث بنا یا شروع تصرفات کرده‌اند، از سوی وکیل متولی موقوفه نسبت به بررسی و اتخاذ تصمیم قانونی اقدام خواهد شد.

شهریار-به همت حوزه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) ، ناحیه مقاومت بسیج امام هادی علیه السلام  و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری اندیشه پانزدهمین مرحله کمک مومنانه در شهر اندیشه برگزار گردید
مرتضی بهرامی نائب رئیس شورای اسلامی شهر اندیشه در این باره گفت : تحقق بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در راستای جهاد کمکهای همدلانه ، مومنانه و حمایتی به اقشار آسیب پذیر جامعه تنها با تعامل و همیاری همه دستاندرکاران شهری و مردم میسر می شود و این عمل مهم در شهر اندیشه پانزدهمین مرحله خود را سپری نمود

وی افزود : مدیریت شهری اندیشه خوشبختانه و با افتخار در عزمی جمعی متشکل از حوزه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) ، ناحیه مقاومت بسیج امام هادی علیه السلام توانست این مرحله را نیز با مشارکت خود به اجرا در آورد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اندیشه افزود : در پانزدهمین مرحله از این کمکها تعداد ۵۰۰ بسته آماده و با توجه به شناسایی خانواده ها و‌ افراد کم برخوردار ،توزیع این بسته ها از امروز شروع و به دست نیازمندان واقعی خواهد رسید

ملارد- سرپرست فرمانداری ملارد  از ایجاد بیش از 300 شغل در روستاهای شهرستان ملارد با همکاری بنیاد برکت خبر داد.
سحرنگار- جابر کریم در جلسه کارگروه اشتغال اظهارداشت:طی شش ماه گذشته بیش از ۳۰۰ شغل پایدار با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال باهمکاری بنیاد برکت در روستاهای شهرستان ملارد ایجاد شده است.
 وی ادامه داد:توانمند سازی اقتصادی و ارتقاء سطح در آمد و معیشت روستاییان، اهداف مهم دولت و بنیاد برکت در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری در روستاهاست.
وی تصریح کرد:اعضای کارگروه اشتغال شهرستان مکلف هستند تمام تلاش خود را جهت همکاری با بنیاد برکت بکار گیرند تا متقاضیان روستایی و عشایری با شرایط آسان تسهیلات مربوط به ایجاد اشتغال و کارآفرینی را دریافت کنند.
وی افزود: بانک‌ها ضمن رعایت قانون انعطاف پذیری بیشتری در واگذاری تسهیلات اشتغالزایی داشته و در رفع مشکلات اقتصادی و مسائل پیرامون اشتغال نقش آفرینی کنند.
 کریمی یاد آور شد: دولت علی رغم تمامی محدودیت ها سعی دارد عدالت توسعه ای را به تمامی مناطق گسترده کند و
مشارکت بنیاد برکت در اجرای طرح های اشتغال با اعطای تسهیلات کم بهره، کمک شایانی در ایجاد اشتغال به دولت خواهد نمود.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group