سحرنگار

شهریار-شهردار باغستان با اشاره برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع عملیاتی در محور اصلی شهر باغستان به منظور تسهیل در عبور وسایل نقلیه، افزایش ضریب ایمنی و کاهش بار ترافیکی، گفت: با نگاه ویژه مدیریت شهری باغستان، ۲۰۰ هزار مترمربع عملیات تراش و روکش آسفالت در محور اصلی شهر از ابتدای سال ۹۹ صورت پذیرفته است.


سحرنگار- به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، دکتر حسن رنجبر شهردار باغستان با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در محور اصلی شهر باغستان اظهار داشت: محور اصلی شهر باغستان یکی از مهم‌ترین مسیرهای تردد روزانه مردم شهرستان شهریار است که روزانه حجم بالایی از تردد به سمت تهران و محور فتح و بالعکس را ثبت می‌کند.

وی افزود: با توجه به قرارگرفتن ۱۴ کیلومتر از این محور در محدوده شهر باغستان وظیفه اصلی خدمت‌رسانی و نگهداری این محور بر عهده اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که متاسفانه طی سال‌های گذشته توجه لازم از سوی این ارگان در نگهداری این محور و کمک رسانی در مواقع بارش و آبگرفتگی محور صورت نگرفته است.

شهردار باغستان ادامه داد: علی‌رغم این موضوعات و به منظور تسهیل در تردد شهروندان، افزایش ایمنی جاده و کاهش بار ترافیکی برنامه‌های عملیاتی متعددی در حوزه‌های مختلف از ابتدای سال ۹۹ توسط شهرداری باغستان در این محور در نظر گرفته شده و اجرایی شده است.

دکتر رنجبر گفت: از ابتدای سال ۹۹ در راستای ارتقا کیفیت تردد وسایل نقلیه در این محور، حدود ۲۰۰ هزار متر مربع عملیات تراش و روکش آسفالت در این محور از سوی شهرداری باغستان انجام گرفته و همچنین درزگیری آسفالت ۳۴ هزار متر از طول این محور عملیاتی شده است.

وی افزود: با توجه به حجم بالای تردد وسایل نقلیه و ترافیک نقطه ورودی شهر باغستان، عملیات احداث و تکمیل دوربرگردان میدان ورودی شهر باغستان در دست اجراست تا با بازگشایی این دوربرگردان شاهد تسهیل در دسترسی خودروها به مسیر بالعکس محور باشیم.

شهردار باغستان خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای سال به منظور ارتقا ضریب ایمنی در این محور، عملیات اصلاح هندسی در ۵ نقطه ورودی خیابان بهار، پل باباسلمان، دهمویز، زرنان و شهرک صنعتی گلگون انجام گرفته است.

دکتر رنجبر گفت: خط کشی محور، نصب علائم هشداردهنده، نصب تابلوهای راهنمای مسیر، ایمن سازی و رنگ‌آمیزی پل‌های عابر پیاده محور و رنگ آمیزی نرده‌ها و جداول محور اصلی باغستان از جمله دیگر اقدامات حوزه ترافیک شهرداری باغستان بوده است.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group