سحرنگار

شهریار- مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه با اشاره به پروژه‌هایی که در این منطقه در حال اجرا است، گفت: این مجموعه از ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های عمرانی استقبال می کند.

سحرنگار- مهدی مسلم خانی عصر یکشنبه در نشست خبری که با حضور مهدی خانی عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید اندیشه در سالن جلسات شرکت عمران برگزار شد به دیدگاه این مجموعه نسبت به حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: اعتقاد ما در شرکت عمران بیشتربر این اساس بود که بخش خصوصی وارد میدان شود و خوشبختانه این مسئله به قوت خود اتفاق افتاد.

وی افزود: تاکنون یکهزار میلیارد پروژه مشارکتی انجام گرفته که حدود ۲۰ درصد از آن نیز پروژه‌ها مشارکتی بوده است و همچنین شهر اندیشه فرصت‌های سرمایه گذاری بسیار مطلوبی دارد که می‌تواند برای سرمایه گذاران، دولت و شهروندان منافع خوبی داشته باشد.

مسلم خانی گفت: سرمایه گذاری مشارکتی جدید بخش خصوصی با کاربری عمومی و خدماتی در آینده نزدیک و با اعتبار حدود ۶۰۰ میلیارد عملیاتی می‌شود که شامل پردیس سینمای شهر اندیشه مجتمع گردشگری بیمارستان و.. می‌باشد و علاوه بر اینکه این پروژه‌ها به اقتصاد شهر کمک شایانی می‌کند خدمات خیلی خوبی برای شهروندان شهر اندیشه دارد و نه تنها شهر اندیشه می‌تواند از این خدمات بهره مند شوند بلکه سایر استان‌ها و مناطق نیز استفاده خواهند نمود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه بیان داشت: پروژه ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی تولید و عرضه مسکن کل کشور که سال گذشته عملیاتی شد که این نوع مشارکت در شهر اندیشه هم صورت پذیرفت و ۲۵۰۰و احد اجرایی شد و امروز پیشرفت قابل قبولی را داراست و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی انجام گرفته و در این پروژه‌ها حدود ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰۰ نفر غیر مستقیم در حال فعالیت هستند که با توجه به سال جهش تولید وظیفه خطیر شرکت عمران شهر اندیشه به خوبی در حال اجرا است.

وی به پروژه‌های عمرانی شهر اندیشه اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه شاخص ره باغ که حد فاصل شهدای گمنام تا خلیج فارس می‌باشد شامل مسیر عابرپیاده و دوچرخه سواری است و گذری با سیمای زیبا ست که ایده آن از معماری و طراحی ایرانی اسلامی گرفته شده و پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد دارد و تلاش می‌کنیم فاز اول آن در نیمه اول سال ۱۴۰۰ افتتاح شود.

مسلم خانی عنوان داشت: پروژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پروژه شاخص فرهنگی شهر محسوب می‌شود که با عملکرد فرا شهری علاوه بر شهروندان شهر اندیشه به شهرهای اطراف نیز خدمات رسانی خواهد نمود و ابتدای سال ساخت این پروژه شروع شده و در کوتاه‌ترین زمان به بهره برداری خواهد رسید و امیدوارم با افتتاح این پروژه مجموعه فعال و پویا را برای کودکان و نوجوانان شهر اندیشه رقم بزنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه نگاه ویژه در حوزه شهری به بانوان شهر اندیشه را لازم دانست و گفت: مجتمع فرهنگی اجتماعی در فاز ۴ اندیشه امروز در مراحل پایانی طراحی است و با جذب پیمانکار در ماه آینده عملیات اجرایی شروع می‌شود تا بانوان محترم شهر اندیشه مهارت آموزی داشته و به کارآفرینی این قشر از جامعه کمک کرده باشیم.

وی ادامه داد: پروژه ۴۳۲ آپادانا مشکلاتی در حوزه داخل محوطه و همچنین جابه جای خط لوله آب داشت که شرکت عمران از منابع داخلی جهت رفع این مشکل استفاده کرد همچنین در حوزه شهر سازی مطالعات زیادی انجام گرفته و آسیب شناسی کرده‌ایم تا تمام مردم بتوانند از شهر استفاده بکنند و وضعیت مطلوبی را برای توان یابان و معلولین شهر در حوزه رفت و آمد و معابر داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت عمران یادآور شد: طرح جامع نورپردازی را در شهر اندیشه پیش بینی کرده‌ایم و زندگی شبانه نیازمند نور پردازی جامع می‌باشد و نواقص را اصلاح و مواردی که کمبود است پروژه تعریف کرده‌ایم و از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر و نو در شهر اندیشه استفاده بکنیم همچنین ما در سال گذشته زمینی به ارزش بیش ۱۵۰ میلیارد که در دست معارض بود با کمک دادستان و نماینده محترم شهرستان خارج کرده‌ایم و تبدیل به پروژه‌های مشارکتی می‌شود.

مسلم خانی به ورود شرکت عمران به مسائل فرهنگی و اجتماعی اشاره داشت و خاطر نشان کرد: ما بیش از ۵ میلیارد ریال بسته‌های ضدعفونی و بهداشتی در اختیار شهروندان قرار داده‌ایم و بیش از ده هزار بسته که البته همچنان در حال فعالیت به شهروندان اندیشه هستند همچنین ما در حوزه آموزش شهروندان نیز وارد شدیم و مسابقاتی را با مشارکت شهروندان انجام داده‌ایم مسابقه بالکن سبز که انجام گرفت و مسابقه جدید با عنوان جشنواره فیلم کوتاه و عکس با موضوع شهر جدید من است و از تمام شهروندان دعوت به عمل می‌آید که در این مسابقه شرکت نمایند و جوایز نفیسی نیز دارد.

وی در پایان به قرارگیری شهر جدید اندیشه در صف شبکه فراگیر شهرهای یادگیرنده اشاره داشت و گفت: قرار است شهر اندیشه هر چه زودتر به اخذ گواهی یونسکو به عنوان شهر یاد گیرنده حامی سلامت و نشاط شود که این کار در آینده با بررسی سازمان یونسکو و اعلام نتیجه انجام خواهد گرفت.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group