سحرنگار

 
سحرنگار-مهدی اکبریان با اعلام این خبر گفت: آبرسانی ۵۰ روستا در شهرستان ملارد، ۲۸ روستا در شهرستان شهریار و ۳ روستا در شهرستان قدس از آبفای روستایی تحویل آبفای شهری شده است.
او افزود: با تحویل گیری این روستاها تعداد ۳۱۰۷۷ مشترک به مشترکین شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران افزوده شده است و ما در تلاشیم آب شرب با کیفیت و پایدار را برای این مشترکین تامین کنیم.
اکبریان اظهار داشت: چالشهای که ما با آن در روستاها در حال حاضر به منظور تامین آب شرب مواجه هستیم شامل انشعابات غیر مجاز خصوصاً در حاشیه روستاها که برای باغات و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد، کمبود منابع آب پایدار هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی، عدم وجود آب سطحی برای جایگزینی منابع زیر زمینی، بعضاً تاسیسات فرسوده و غیر متناسب با شرایط موجود، وجود چاه های آب غیر مجاز و همچنین پراکندگی روستاها که سبب شده خدمات رسانی با سختی همراه باشد.
او گفت: متاسفانه در برخی روستاهای تحویلی اصلاً منابع آب وجود ندارد و هم اکنون آبفا علاوه بر ساکنین روستاهای مذکور حتی آب مورد نیاز دام آنان را بوسیله تانکر تامین می کند.
او تصریح کرد: طول شبکه آبرسانی در این روستاها۱۵۶ کیلومتر خط انتقال و ۴۵۲کیلومتر خطوط فرعی توزیع آب می باشد و در مجموع ۶۶ حلقه چاه آب شرب ، ۷ دهنه چشمه در مجموع با دبی ۷۶۸ لیتر بر ثانیه، ۸۲ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۲۲۸۶۷ متر مکعب و تصفیه خانه آب در روستای حسین آباد شهرستان ملارد با ظرفیت ۴۷۸ متر مکعب در شبانه روز در مدار بهره برداری قرار دارند.
اکبریان ادامه داد ۴ مجتمع آبرسانی تحویل ما شده است که شامل مجتمع کوثر که ۳۲ روستا و جمعیت ۱۱۶۲۵۰ نفر، مجتمع اختر آباد که ۱۸ روستا و جمعیت ۳۹۵۵ نفر، مجتمع بی بی سکینه ۷ روستا و جمعیت ۱۴۸۷۰ نفر و مجتمع گوی بلاغ که ۴ روستا با جمعیت ۱۰۰۰ نفر و در مجموع با دبی ۱۹۳ لیتر آب بر ثانیه تحت پوشش قرار داده اند.
مهدی اکبریان گفت: در مدت زمان کوتاهی که آبرسانی روستاها به آبفای غرب استان تهران محول شده است۴ حلقه چاه جدید حفاری و ۸ حلقه چاه بازسازی شده اند که با این اقدامات حدود ۶۰ لیتر بر ثانیه به میزان تولید آب شرب آنها افزوده شده، و ۵۰۰ متر شبکه آبرسانی توسعه و ۲۶۰۰ متر شبکه اصلاح شده است.
او افزود: برای تامین آب شرب در روستاهای تحویلی برنامه ریزی هایی طراحی شده است که به امید خدا با تامین منابع مالی اجرا خواهد شد از جمله این اقدامات شامل، حفر و تجهیز ۶ حلقه چاه با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال، بازسازی ۸ حلقه چاه موجود، توسعه ۷۰۰ متر خط انتقال چدن داکتیل ۲۰۰ میلیمتری و همچنین اصلاح شبکه های فرسوده به منظور جلوگیری از هدر رفت آب در دستور کار آبفا قرار دارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران در پایان تاکید کرد هر گونه بهره برداری غیر مجاز از تاسیسات آبرسانی جرم و طبق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد و از مشترکین روستایی خواست ضمن رعایت الگوی مصرف آب در صورت مشاهده هر گونه شکستگی شبکه توزیع آبرسانی و یا سوء استفاده افراد سریعاً مراتب را از طریق تلفن شبانه روزی ۱۲۲ اطلاع دهند.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group