سحرنگار


شهردار باغستان با اشاره به نقش‌آفرینی مهم فضاهای سبز شهری در جوامع شهری امروز، توسعه متوازن و ارتقا نشاط اجتماعی، گفت: عملیات احداث بوستان ۴ هزار متری خیابان ۱۶ اصلی محله خادم آباد توسط شهرداری باغستان به سرعت در حال انجام است.


سحرنگار - حسن رنجبر شهردار باغستان با اشاره به پروژه احداث بوستان محله خادم‌آباد اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و مهاجرت فزاینده به شهرها و در نتیجه گسترش همه جانبه شهرها، فضای سبز شهری نقش مهمی به منظور بهبود کیفیت زندگی شهری، کاهش آلودگی هوا و افزایش نشاط اجتماعی دارد.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی مهم فضاهای سبز در جوامع شهری امروز افزود: رشد سرانه فضای سبز شهری و احداث بوستان‌ها و پارک‌ها با توجه به اهمیت بالای آن در شهرنشینی امروز، یکی از مهم‌ترین محورهای عملکرد شهرداری‌ها در فرآیند توسعه شهری است.

شهردار باغستان بیان داشت: شهر باغستان با توجه به قرار گرفتن در محور مواصلاتی غرب استان تهران به پایتخت و همجواری با لکه‌های صنعتی و معدنی نیاز مبرمی به افزایش سرانه فضای سبز دارد.

رنجبر با اشاره به توجه مدیریت شهری به این موضوع گفت: شورای اسلامی و شهرداری باغستان از ابتدای دوره پنجم مدیریت شهری نگاه ویژه‌ای را به احداث و بازسازی بوستان‌ها و ارتقا سرانه فضای سبز شهری داشته که پروژه‌های مختلفی در این خصوص تعریف و اجرا شده است.

وی با اشاره به عملیات احداث بوستان محله خادم آباد ادامه داد: عملیات اجرایی احداث بوستان خیابان ۱۶ اصلی محله خادم آباد در زمینی به مساحت ۴ هزار مترمربع نیز یک از پروژه‌های این حوزه است که طی ماه‌های اخیر احداث آن آغاز شده است.

شهردار باغستان با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری این پروژه در دهه مبارک فجر سال جاری تصریح کرد: در این بوستان علاوه بر طراحی فضای سبز امکانات مختلفی همچون زمین بازی کودکان، ایستگاه تندرستی، ست‌های ورزشی و غیره به منظور بهره‌مندی و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان تعریف شده است.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group