سحرنگار

 
قدس-مهندس مسعود مختاری شهردار، حسین چناقچی رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهرقدس با حضور در دفتر حسین حق‌وردی، نماینده مردم شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی، پیرامون مسائل و مشکلات مختلف شهرقدس با ایشان به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.
 

سحرنگار-به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، حسین چناقچی، رئیس شورای اسلامی شهرقدس در این جلسه با بیان اینکه شهرقدس در بخش‌های نیازمند توسعه و ارتقای زیرساخت‌هاست، اظهار کرد: علیرغم اقدامات گسترده‌ای که طی سالیان گذشته بویژه در دوره‌ پنجم مدیریت شهری در این شهر انجام گردیده است، اما زیرساخت‌های موجود جوابگوی تامین سرانه‌های عمومی متناسب با جمعیت شهرقدس نیست که لازمه تحقق این امر همکاری و همدلی تمام بخش‌های حاکمیتی و مسئولین من‌جمله نماینده محترم حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی می‌باشد. 

وی به ضرورت توسعه زیرساخت‌های درمانی در شهرقدس اشاره کرد و گفت: اهمیت توسعه بخش بهداشت و درمان پس از شیوع کرونا دوچندان شده است، لذا توسعه بیمارستان ۱۲ بهمن، ایجاد و توسعه پایگاه‌های اورژانس و راه‌اندازی مرکز دیالیز شهرقدس باید با در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد تا خدمات مورد نیاز شهروندان به شکل مطلوب‌تری ارائه گردد.  

رئیس شورای اسلامی شهرقدس ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات مهمی که مردم شهرقدس سالیان درازی است با آن مواجهند مربوط به حوزه آب و فاضلاب می‌باشد. فرسودگی شبکه آبرسانی، نبود یا نقصان شبکه فاضلاب شهری با وجود دریافت هزینه از شهروندان و عدم تکمیل تصفیه‌خانه‌ فاضلاب از جمله مواردی است که مشکلات متعددی را برای شهروندان به وجود آورده است، لذا می‌بایست راهکارهای ویژه‌ای در این زمینه اتخاذ گردد. با وجود اعلام آمادگی مدیریت شهری برای همکاری با دستگاه‌های اجرایی ذیربط در ساماندهی این مشکلات، متاسفانه پیگیری‌های ما به نتیجه مشخصی نرسیده است. در این زمینه خواستار اختصاص اعتبار ملی برای تکمیل شبکه فاضلاب و همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب هستیم. 

مسائل مربوط به اسناد مالکیت اراضی موقوفه شهرقدس دیگر موضوعی بود که چناقچی با حق‌وردی در میان گذاشت و بیان داشت: یکی از موانع مهم توسعه شهرقدس بویژه در بحث احیای بافت‌های فرسوده مربوط به موقوفه بودن املاک و اراضی بخش‌هایی از این شهر است که با وجود دستور مقام معظم رهبری و ایجاد سازوکارهایی برای حل این مشکل، متاسفانه به سرانجامی نرسیده است. از نهادهای بالادستی بویژه مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود در این موضوع ورود کنند تا شهروندان به سهولت بتوانند نسبت به تعیین تکلیف اسناد مالکیتی خود اقدام کنند. 

تکمیل بلوار شهدای اصناف و اتصال آن به هفت‌جوی، ارتقای زیرساخت‌های امنیتی بویژه در بحث معتادان  متجاهر، استقرار کلانتری در سرخه‌حصار و تقاضای صدور مجوز برای فعالیت ایستگاه قطار در شهرقدس از دیگر موضوعاتی بود که چناقچی با نماینده مردم شهرقدس در میان گذاشت و خواستار اقدامات مقتضی در راستای تحقق موارد مذکور شد. 

مهندس مسعود مختاری، شهردار قدس نیز در این نشست بر لزوم همکاری تنگاتنگ تمام دستگاه‌های اجرایی و ارکان حاکمیتی برای عمران و آبادانی شهرقدس تاکید کرد و بین داشت: علاوه بر موارد مطرح شده در این جلسه، ساماندهی حریم و بستر رودخانه شهرقدس نیز باید در اولویت اقدامات دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد. شهرداری قدس با هرگونه تعرض و ساخت‌وساز در حریم قانونی رودخانه با جدیت مقابله خواهد نمود و طرح‌های عمرانی مختلفی از جمله احداث بوستان بزرگ «آب‌شن» را در حریم رودخانه شهرقدس در دست اجرا دارد

 

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group