سحرنگار


قدس_ شهردار شهر قدس گفت: اماکن مذهبی نقش ارزنده ای در حوزه فرهنگ دارد که توسعه این بخش در دستور کار شورا و شهرداری شهر قدس قرار گرفته است

 


سحرنگار - مسعود مختاری شامگاه روز چهار شنبه در حاشیه مراسم افتتاح مسجد جامع شهرک ابریشم در شهر قدس ضمن تبریک مبعث رسول اکرم (ص) اظهار داشت: در راستای توسعه اماکن مذهبی که در برنامه شهرداری و شورای اسلامی قرار گرفته فاز اول مسجد جامع جوادالائمه در شهرک ابریشم شهر قدس افتتاح و به بهره برداری رسید و اولین نماز جماعت در این مکان مقدس برگزار شد .

 

وی ادامه داد : از سال 93 زمینی به مساحت هزار متر مربع به احداث مسجد جامع شهرک ابریشم اختصاص پیدا کرد و در همان سال عملیات اجرایی شروع شد و این پروژه به عنوان پروژه نیمه تمام از سال 97عملیات اجرایی سرعت پیدا کرد و با پیگیری امام جمعه محترم شهر قدس امروز شاهد افتتاح مسجد جامع هستیم .

 

شهردار قدس افزود : هزینه ای که تا الان صرف این مسجد شده است 4 میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری قدس می باشد و برای تکمیل و راه اندازی کامل این مسجد به همین مبلغ پول نیاز داریم تا مسجد تکمیل شود و مردم در صحن اصلی نماز جماعت را برگزار کنند .

 

مختاری در ادامه اظهار داشت : امیدوارم به برکت برگزاری نماز جماعت خداوند این توفیق را به ما بدهد تا صحن اصلی مسجد را در یک زمانبندی کوتاهتر تکمیل کنیم و به مردم شریف شهرک ابریشم و شهر قدس تحویل دهیم همچنین علاوه بر این مسجد کار تکمیل مصلی شهر قدس نیز که به عهده شهرداری میباشد در حال انجام است .

 

وی با اشاره به اینکه مصلی شهر قدس به یک قرارگاه فرهنگی تبدیل شده است افزود : مصلی شهر قدس به عنوان قرار گاه فرهنگی شهرستان در حال فعالیت میباشد و تمام فعالیت های فرهنگی حول محور مصلی انجام میگیرد و با توجه به فرموده حضرت آقا که نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است باید تمام تلاش خود را بگذاریم تا این مجموعه تکمیل شود و بتواند به اهداف خود نائل شود .

 

شهردار قدس افزود : زمینی در کوی فرزان به هیئت امنای مسجد علی ابن ابی طالب و در شهرک الهیه نیز به همین مساحت زمین به هیئت امنای منطقه تقدیم شد و به زودی عملیات اجرایی شروع میشود و امیدواریم با تکمیل و پیگیری این دو پروژه کمبود سرانه فضای مذهبی در شهرستان قدس برطرف شود .

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group