سحرنگار


شهریار- نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز باید حین ارتکاب تخلف جلوگیری کرد گفت:در موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز ابتدا باید با عوامل برخورد شود و در مرحله بعد نباید اجازه داد که افراد از ابتدا اقدام به تخلف کنند و در نهایت با متخلفان نباید به شکل گزینشی برخورد نمود.

 


سحرنگار - حسین حق وردی شامگاه روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه ملت برگزار شده بود ضمن تاکید ممانعت از ساخت و ساز غیر مجاز اظهار داشت : در قانون حفظ اراضی زراعی و باغ ها یک تبصره و ماده وجود دارد که متاسفانه مسولین ذی ربط به همین ماده بسنده کرده اند و از قابلیت های این قانون استفاده نشده است.
وی ادامه داد: خیلی از مردم در مراجعات به بنده نسبت به برخورد گزینشی در ساخت و ساز غیر مجاز گله مند هستند و طبق گفته کارشناسان زراعی اماکنی که تخریب می شوند دیگر قابلیت برگشت به چرخه زراعت و باغی را از دست می دهند.
وی تصریح کرد: بنده به هیچ عنوان از ساخت و ساز غیر مجاز حمایت نمی کنم اما یک ویلا یک شبه ویلا نمیشود چرااز عوامل ساخت و ساز غیر مجاز برخورد نمی شود و خیلی از این موارد مشمول مرور زمان شده و ما این را قبول نداریم و در این بین نه کسی رای دیوان را میپذیرد و نه با عوامل ساخت و ساز غیر مجاز برخورد میشود .
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قبل از هدررفتن مصالح ملی باید با ساخت و ساز غیر مجاز مقابله میشد بیان کرد : مگر ادارات مجبور بودند به مکانهای غیر مجاز انشعاب قانونی بدهند چرا جهاد در این موضوع پاسخگو نیست و قبل از اینکه ثروت ملی هدر رود کسی اقدام نمی کند .
حق وردی یاد آور شد: با همکاری فرمانداری بخشداری ها دهیاری ها برای هر شهر حتی روستا ها سند و شناسنامه ای تهیه میشود تا توانمندی ها ظرفیت ها در هر حیطه و مشکلات در آن درج شود و من قبل از شروع به کار نیز طی جلسات با فرمانداران و الویت های هر شهر مشخص شده به طور مثال بیمارستان امام خمینی شهریار که هر سه شنبه جلسه صورت میگیرد تا انشالله تا پایان دولت به بهره برداری برسد .

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group