سحرنگار


شهریار_ فرماندار شهرستان شهریار گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام از مطالبات مردم است و مدیران توجهی ویژه به این موضوع داشته باشند.

 سحرنگار - نورالله طاهری فرماندار در سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شهریار که با حضور هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری، خسروی نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و سایر مدیران شهرستانی برگزار شده بود , جلسه کمیته برنامه ریزی را از جلسات مهم برشمرد و در این باره اظهار داشت: برنامه ریزی در حوزه های مختلف شهری مهم بوده به عنوان مثال بحث پساب فاضلاب از موضوعات مهم در شهرستان شهریار است که کمک زیادی به بخش کشاورزی خواهد کرد.
وی ادامه داد:در رابطه با پساب دو نکته مهم باید در نظر گرفته شود که ابتدا پساب های موجود ساماندهی شود و اداره آبفا برنامه ریزی کند و آب تصفیه شده که هدر میرود میتواند در زمین های کشاورزی استفاده شود و همچنین لزوم تامین اعتبار پمپاژ آب از پساب های تصفیه شده کانال محمدیه برای سال جدید از الویت ها است که نیازمند پیگیری میباشد و استفاده از پساب فاضلاب فیروز بهرام که سالهاست وعده داده شده نیز باید به عنوان مصوبه توسط مسئولین امر جهاد کشاورزی و آبفا پیگیری شود .

وی با بیان اینکه استفاده ازآب های سطحی برای تامین آب شرب ضروری است تصریح کرد :کار استفاده از آب سطحی شروع شده و با توجه به اینکه فرونشست دشت شهریار در کشور بی نظیر است انجام این مسئله ضرورت و توجه جدی را میطلبد .

طاهری ساماندهی مسیر های جاده ای و راه ها را جزو الویت ها برشمرد و بیان کرد: بحث راه ها جزو مسائلی است که مسولین مربوطه باید تمام تلاش خود را در این مقوله انجام بدهند و اعتبارات لازم را برای تسهیل عبور و مرور اخذ کنند از جمله جاده امام حسین که الویت خاص ماست و با توجه به اینکه فاقد روشنایی و گارد ریل است باید سریع ساماندهی شود .

فرماندار شهریار به بحث ارزش افزوده اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه خیلی از مسائل در زمینه ورودی و روشنایی روستا ها مدارس ،سالن ورزشی و ... با توجه به مصوباتی که از منابع ارزش افزوده تامین شده است و شهرداری ها نیز در خیلی از زمینه ها کمک میکنند و با این حال نیاز به مصوبات داریم و در خیلی از موارد ارزش افزوده گره های زیادی را باز کرده است

طاهری شرایط را در سال جدید متفاوت ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد : مدیران باید توجه داشته باشند در سال جدید بعد از انجام پروژه های نیمه تمام در سطح شهرستان پروژه های الویت دار جدید که به نفع مردم و شهر است را انجام بدهند .


وی در ادامه توجه به سند چشم انداز شهرستان را مهم خواند و افزود : ادارات باید با توجه به سند چشم انداز شهرستان کار های خود را پیش ببرند ودر کنار این سند چشم انداز روستایی نیز در حال تدوین ات که پتانسیل های روستا در زمینه های مختلف از جمله اشتغال را مورد ارزیابی قرار داده میدهد .

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group