سحرنگار


شهردار باغستان در جلسه قرارگاه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهر باغستان با اشاره به آمادگی شهرداری باغستان برای همکاری و هم افزایی همه‌جانبه با دستگاه‌های متولی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و پایلوت‌سازی باغستان در این خصوص، گفت: خلأهای قانونی موجود من جمله اختلاف امور آب، جهاد کشاورزی و شهرداری در حریم رودخانه‌ها فرصت سواستفاده و سودجویی برای دلالان را فراهم کرده است.

 


سحرنگار- به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، دکتر حسن رنجبر شهردار باغستان در جلسه قرارگاه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهر باغستان اظهار داشت: موضوع ساخت و ساز مقوله بسیار مهمی است که بسیاری از شهرداری‌ها و مسؤولان شهری و شهرستانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

وی با اشاره به ابعاد مختلف ساخت و ساز غیرمجاز افزود: ما در شهرداری باغستان پس از آغاز دوره پنجم مدیریت شهری به کمک مشاور طرح، حریم شهر را ممیزی کردیم و موارد و موضوعات مربوطه با ساخت و ساز غیرمجاز با مشخصات کامل مشخص شد.

 

شهردار باغستان با اشاره به ارائه گزارشات مربوط به احصا موارد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم باغستان به دادستان محترم شهرستان شهریار، بیان داشت: ضمن تشکیل پرونده برای این ساخت و سازها و ارسال به کمیسیون ماده صد، رای تخریب برای قریب به اتفاق این موارد اخذ شد و به موازات در سامانه بارگذاری شده امکان مشاهده آرای مرتبط وجود دارد‌.

 

دکتر رنجبر گفت: دبیرخانه قرارگاه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در شهرداری باغستان فعال شده و گزارشات توسط این نهاد پیگیری می‌شود و در خصوص تفکیک اراضی کشاورزی و باغات نیز موارد علاوه بر درگیری با موضوعات مختلف همچون سودجویی دلالان و استفاده از اطلاعات ناکافی شهروندان، با ساماندهی ضعیف محدوده‌ها نیز مواجه هستیم.

 

وی با اشاره به آمادگی و دغدغه مدیریت شهری باغستان برای همکاری با مجموعه شهرستان در مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز تصریح کرد: ۳ رودخانه در حریم باغستان قرار دارد و در زمان آغاز مدیریت شهری دوره پنجم موضوع ساخت و ساز در حریم رودخانه‌های شهر وضعیت مشخصی نداشت که پس از آن نسبت به شناسایی و احصا آن‌ها اقدام شد.

 

دکتر رنجبر با اشاره به لزوم بازدارندگی در مقابله با این موضوع گفت: بایستی با همکاری و هم افزایی خلأهای قانونی موجود در مقابله با سواستفاده دلالان حتی‌الامکان مسدود شود و این همکاری برای پایلوت شدن شهر باغستان در سطح شهرستان شهریار در موضوع مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز وجود دارد.

Add comment


Security code
Refresh

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

Template Design:Dima Group