سحرنگار

شهریار -طرح ساماندهی معتادین متجاهر در باغستان با دستور دادستان شهرستان شهریار و فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران و با همکاری مدیریت شهری و کلانتری های ۱۷ و ۱۸ باغستان اجرا شد.

سحرنگار-به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان، حسن رنجبر گفت: در اقدامی ضربتی تعداد ۱۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری به منظور درمان، پس از غربالگری به مراکز و موسسات بازتوانی و ترک اعتیاد تحویل می‌شوند.

شهردارباغستان در ادامه اظهار داشت : معتادین متجاهر همانند زخمی عمیق بر چهره شهر هستند و با این نگرش که اعتیاد نوعی بیماری است به جنگ این نوع آسیب اجتماعی باید شتافت.


وی بر اهمیت ساماندهی معتادان متجاهر از سطح شهر در شرایط شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: اولویت بر ساماندهی معتادان متجاهر است، زیرا وجود این افراد در سطح جامعه جلوه نامناسبی به شهر‌ها می‌دهد، احساس امنیت را خدشه دار می‌کند و مشکلات دیگری را نیز به دنبال دارد.

شهردار باغستان عنوان کرد: امروز بیش از هز زمان دیگری نیازمند همکاری دستگاه‌ها در زمینه ساماندهی معتادان و اقشار آسیب پذیر جامعه هستیم، زیرا بسیاری از درگیری‌ها، سرقت‌ها، بیماری‌های عفونی و دیگر آسیب‌ها ریشه در مواد مخدر دارد.

وی افزود: در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تمامی نهاد‌های فرهنگی باید همکاری لازم را داشته باشند تا در حوزه‌های فرهنگی و پیشگیری اقدامات مناسب و اثرگذار انجام شود وشاهد کاهش آمار اعتیاد در جامعه باشیم .

حسن رنجبر خاطرنشان کرد: برای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر تمام دستگاه‌های مرتبط با این امر باید همکاری کنند و طرح ساماندهی از مرحله جمع آوری تا درمان و بازگشت بیمار به جامعه و اشتغال آنها باید به صورت سازمان یافته و با حمایت‌های همه‌جانبه دستگاه‌ها اجرا شود تا نتیجه مثبتی داشته باشد .

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

ورود کاربران

فیلم و کلیپ

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group