ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سحرنگار-به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار درپی تماس اورژانس بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریار بلافاصله آتش نشانان و نجاتگران ایستگاه 101 مرکزی را ساعت 18:01 روز چهارشنبه بیست و یکم آبانماه نودونه به بیمارستان فوق اعزام نمود.

حمید رضا خسروی سرپرست سازمان آتش نشانی شهریار عنوان نمود پس از اطلاع این حادثه به آتش نشانی شهریار در کمترین زمان ممکن تیم تخصصی امداد و نجات این سازمان برای خارج کردن دست کودک از داخل چرخ گوشت به اورژانس بیمارستان امام سجاد(ع) اعزام شدند.

خسروی عنوان نمود تیم امداد و نجات آتش نشانی شهریار بلافاصله با حضور در اتاق عمل و با نظارت کامل کادر پزشکی نسبت به رهاسازی دست کودک نوزده ماهه اقدام نمودند.

چرخ گوشت وسيله اي است كه براي آسايش و رفاه بیشتر طراحي شده ، ولي متاسفانه در كشورما براثر بي احتياطي و سهل انگاري والدين از يك طرف و كنجكاوی كودكان از طرف ديگر بعضاً موجب بروز خسارات جبران ناپذير جسمي نظير قطع عضو خصوصاً در كودکان شده است در حقيقت اکثر قربانيان اين وسيله رفاهي كودكان هستند كه به خاطر عدم رعايت نكات ايمني توسط والدين به خصوص مادران تاپايان عمر با معلوليت جسمي و عارضه روحي روبرو خواهند بود .

نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت

1- چرخ گوشت را چه به هنگام استفاده و چه در زماني که مورد استفاده قرار نمي گيرد از دسترس بچه ها دور نگه داريد و هنگام استفاده،آن را در سطحی غیر قابل دسترس برای کودکان قرار دهید.

2- برای انجام کارهای فوری مثل پاسخگویی به تلفن یا زنگ منزل به هیچ عنوان کودکان را با چرخ گوشت تنها نگذارید.

3- سيستم اتصال چرخ گوشت را به طور دوره اي بازديد کنيد و از سلامت آن اطمينان حاصل نماييد.

4- از شستشوي قسمتهاي برقي چرخ به وسيله آب جداًخودداري کنيد و براي نظافت آن فقط از يک پارچه مرطوب استفاده نماييد.

5 از بکار بردن چرخ گوشت در حضور بچه ها خودداري کنيد زيرا تجربه نشان داده است که اطفال به علت کنجکاوي با يک حرکت ناگهاني و غير منتظره دست را به داخل آن فرو مي برند.

6- چنانچه طول سيم چرخ گوشت حداکثر 30 سانتي مترباشد موجب استقرار آن روي کابينت و عدم استقرار آن در روي زمين خواهد شد.

7- چرخ گوشتي ايمن تر است که طول گلوي آن بيشتر و قطر گلوي آن کمتر باشد.

رعایت نکات ایمنی در زمان وقوع حوادث

الف) دو شاخه دستگاه را فوراً از پريز برق جدا کنيد .

ب) اگر دستتان يا دست کودک از چرخ گوشت خارج گرديد بلافاصله دست را از دو نقطه مچ و بازو براي جلوگيري از خون ريزي محکم ببنديد و روي زخم را پوشانده و دست را از شانه ها بالاتر نگه داريد و مصدوم را فوراًبه پزشک يا بيمارستان برسانيد

ج) در صورتيکه دست شما يا کودک در چرخ گوشت گير کرده و خروج آن امکان پذير نيست کوچکترين حرکتي به دست يا چرخ گوشت ندهيددر صورت الزام به حرکت،چرخ گوشت و دست مصدوم را بطور کلی با بستن و تکیه دادن به محلی ثابت نگه دارید و ضمن تماس با تلفن 125، از گروه امداد و نجات آتش نشانی کمک بخواهید.

د) در صورت امکان برای سبک شدن چرخ گوشت ،قسمت موتور آن را به آرامی جدا کنید.

و)در صورت نزدیک بودن بیمارستان یا مراکز اورژانس همزمان با خبر کردن گروه نجات ، شخص آسیب دیده (مصدوم ) را به مرکز پزشکی برسانید و قبل از حرکت، آدرس بیمارستان را به آتش نشانی اطلاع دهید.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group