ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


ملارد- شهردار شهر ملارد از اجرای پروژه های عمرانی خبرداد و گفت: خوشبختانه در شهر ملارد پروژه های خوبی در دستور کار مدیریت شهری است و امیدواریم که با بهره برداری از این طرح ها بخشی از نیاز های شهر و شهروندان محترم مرتفع گردد.

 


سحرنگار - مهندس محمد بهمنی به برخی از اقدامات و پی گیری های مدیریت شهری جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر به شهروندان خبر داد و اظهارداشت: شهرداری ملارد جهت رفع ترافیک و تردد روان خودروها در سه راه مارلیک "پروژه تقاطع غیر هم سطحی" را پیش بینی نموده و با بازنگری در مطالعات قبلی به زودی شاهد عملیاتی شدن این پروژه خواهیم بود.


وی احداث پارکینگ طبقاتی را نیز از مطالبات شهروندان برشمرد و افزود: پروژه پارکینگ طبقاتی با ظرفیت400 خودرو که اعتبار آن به مبلغ 30 میلیارد تومان در بودجه دیده شده و مناقصه آن برگزار خواهد شد و امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح نیز بخشی از نیازهای شهر و شهروندان مرتفع گردد.


بهمنی توجه به حوزه فرهنگ را نیز یکی از دغدغه های مدیریت شهری عنوان کرد وافزود: پروژه فرهنگسرای ملارد با اتمام قرار داد 5 میلیاردی، مجدد برای آن 15 میلیارد اعتبار در نظر گفته شده است واین پروژه قریب به 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم با بهره برداری ازاین طرح فرهنگی بخشی از مشکلات حوزه فرهنگ نیز مرتفع گردد.


وی اصلاح هندسی چهار راه ملارد را نیز بخش دیگری از برنامه ها عنوان کرد و افزود: گره ترافیکی در چهار راه ملارد برای خودروها و شهروندان ملارد آزار دهنده بود که در همین راستا طرح اصلاح هندسی شهر ملارد با تخصیص اعتبار 5 میلیاردی در دستور کار قرار گرفته و این پروژه مجوز وشورای ترافیکی شهرستان را گرفته و به شورای ترافیک استان ارسال شده است و امید است که این پروژه نیز با اتمام مراحل و موافقت عملیاتی شود.


وی از افزایش ایستگاه آتش نشانی در شهر ملارد نیز خبر داد و تصریح کرد: نیروهای ایثارگر و از خود گذشته سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد جهت ارائه خدمات بیشتر نیاز به توجه و امکانات و تجهیزات دارند که در همین راستا پروژه ایستگاه آتش نشانی الغدیر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی اجرا شده است و جهت تکمیل نیز مناقصه با اعتبار سه ونیم میلیارد تومان در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه تجهیزات این سازمان با دلار محاسبه می شود و نوسانات قیمت آن نیز منجر به تجدید مناقصه شده و با مشخص شدن برنده این پروژه نیز در خدمت مردم و سازمان آتش نشانی قرار خواهد گرفت.


وی بحث توسعه فضای سبز را نیز یکی از برنامه های مدیریت شهری عنوان کرد واظهار داشت: شهرداری ملارد دو باغ ،عمارت و یاحسینی هرکدام به مساحت 30 هکتار را دارد و با توجه به اینکه از این باغات میوه به درستی استفاده نمی شود مطالعاتی در رابطه با این طرح در دستور کار قرار گرفت که از این ظرفیت ها به نحو بهتری استفاده کرد واجرای این طرح یا با مشارکت بخش خصوصی خواهد بود و یا خود مدیریت شهری اجرای آن را در دست خواهد گرفت.


وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا طرح "جمعه های جهادی" رضایت شهروندان و تاثیر در وضعیت خدمات رسانی شهر داشته اظهار داشت: خوشبختانه طرح جهادی استقبال گرم و خوب شهروندان را به همراه داشته چرا که دراین طرح سازمان سیما، منظر و فضای سبز، واحد زیباسازی، واحد امانی و سایر پرسنل شهرداری به میدان آمده و بحث رفت و روب، احیای فضای سبز ، دیوار نویسی،رنگ آمیزی دیوارهای مخدوش و.... را در دست گرفتند که همین موضوع توانست رضایت خوب شهروندان را نسبت به این طرح به همراه داشته باشد.


بهمنی از افزایش فعالیت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرملارد خبر داد و افزود: توسعه و نگهداری فضای سبز در فصل گرما زحمات زیادی دارد و امروز شاهد هستیم که این سازمان باتمامی کمبودهای منابع آبی فعالیت خود را دو چندان کرده ودر حال خدمات دهی به شهروندان است.


وی به میزان اختصاص اعتبار جهت آسفالت ، کفپوش، لکه گیری و ... پرداخت وتصریح کرد: برای جدول گذاری، آسفالت و کفپوش مناقصه 5 میلیاردی در حال اجراست و 8 میلیارد تومان نیز برای آسفالت حریم در نظر گرفته شده است که قرار داد آن منعقد شده است و همچنین جهت آسفالت سطح شهر ملارد اعتبار 23 میلیارد تومانی دیده شده است و 437تن قیر رایگان تهیه شده و مناقصه آن نیز برگزار شده و به حوزه آسفالت تزریق خواهد شد .


وی در رابطه با اقدامات شهرداری ملارد در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نیز گفت: ساخت وسازهای غیر مجاز در محدوده قانونی شهر تقریبا کنترل شده است و برای جلوگیری از ساخت وسازهای حریم نیز با همکاری جهاد قلع و قمع زیادی انجام گرفته است.


شهردار ملارد تصریح کرد: در رابطه با ساخت طبقات مازاد هر آنچه در توان شهرداری بوده جلوگیری به عمل آمده و ادعا نداریم که صفر شده بلکه بسیار کاهشی شده است و افرادی هم که تخلف نموده از مجرای قانونی به ماده صد معرفی شده و حکم تخریب و جریمه برای مالکان صادر شده است.


وی در رابطه با میزان هزینه های و اعتبارات شهرداری نیز افزود: امروز شهرداری ها با کمبود منابع مالی جهت هزینه و ارائه خدمات به شهروندان روبرو هستند و اگر ارزش افزوده به صورت منظم و با مقدار افزایشی به شهرداری ها تزریق شود می توان خدمات شایسته تری را برای شهروندان ارائه نمود.


مهندس بهمنی  بحث فربه بودن بدن شهرداری را نیز یکی از دلایل افزایش هزینه های شهرداری عنوان کرد و گفت: امروز حجم زیادی از منابع انسانی وارد شهرداری شده است که همین موضوع هزینه های شهرداری را افزایش داده و امیدواریم که با کنترل و مدیریت بخشی از چالش ها را مرتفع نماییم.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group