ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

قدس- فرماندار شهرستان قدس گفت:اشتغال معتادان بهبود یافته از موضوعات مهم است و‌ این افراد بعد از بهبودی باید در کارگاه های تولیدی شهرستان قدس مشغول به کار شوند

 


سحرنگار - لیلا واثقی شامگاه روز چهارشنبه در نشستی که با عنوان" تفاهم نامه همکاری در خصوص اشتغال زندانیان و معتادان متجاهر" با حضور مجید کاویانی دادستان شهرستان قدس، رئیس اداره صنعت و معدن،رحیمی تولیدکننده , نماینده ناجا , معاونان و بخشدار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شده بود اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری و توافقات صورت گرفته با یکی از تولید کنندگان خوب کشورمان مقرر گردید که معتادان بهبود یافته شهر قدس دراین کارگاه مشغول به کار شوند.


وی ضمن حمایت از این تولید کننده خیرکه در راستای جذب اشخاص بهبود یافته تلاش می کند افزود: از آنجا که معتادان بعد از نقاهت و زندانیان بعد از آزادی به سختی میتوانند شغل پیدا کنند با این کار پسندیده این عزیزان هم مشغول به کار شده و هزینه هایی که اضافی کاهش یافته و هم برای تولید کننده نیرو ی کار تامین شده است.


وی به لزوم همکاری تمام دست اندر کاران به این حرکت خوب و پسندیده اشاره کرد و اظهار داشت : از همه حاضران در جلسه درخواست داریم همکاری لازم جهت انتقال معتادان و زندانیان به کارگاه تولید داشته باشند و تولید کننده نمونه در این کار بزرگ و خطیر نیز باید زیر چتر حمایتی قرار گیرد.


اولویت اشتغال برای معتادان بهبود یافته و زندانیان شهر قدس است


دادستان شهرستان قدس نیز در ادامه این نشست گفت:تاکنون روند انتقال زندانیان و معتادان به سبب مسائل پیش آمده به تاخیر افتاده و در بحث اشتغال نیز اولویت برای ساکنان شهر قدس است.


مجید کاویانی در ادامه اظهارداشت: باید اطمینان به مجموعه تولید کننده بدهیم و افرادی که صلاحیت حضور در این کار را دارند معرفی کنیم و همچنین خانواده های این گروه آسیب دیده نیز شناسایی شده تا در دو گروه بانوان و آقایان مشغول به کار شوند و برای معتادین تشکیل پرونده دادیم تا این کار به سرعت انجام بگیرد .


دادستان شهرستان قدس بر اهمیت اشتغال زایی زندانیان تاکید کرد و افزود :زندانیان که صلاحیت کار دارند با دستور قضایی ترخیص میشوند مشروط به اینکه در این کارگاه مشغول کار شوند و به جلوگیری از آسیب دیدن خانواده زندانی و به اقتصاد و معیشت خانواده کمک می شود .


در ادامه این جلسه رحیمی تولید کننده حامی زندانیان و معتادین بهبود یافته گفت : با توجه به اینکه در شهرک صنعتی برای معتادین متجاهر و زندانیان یک باب سوله اجاره کردیم و تجهیز شده و سیستم های دسترسی آماده است تا نیروی کار مشغول به کار شوند .


وی ادامه داد : با توجه به اینکه این طرح از اول بهمن شروع شده و پیگیری های زیادی با مسئولان مربوطه جهت جذب معتادین و زندانیان صورت پذیرفته است امیدوارم با عملیاتی شدن این قشر آسیب دیده نیز مشغول به کار شوند و همچنین به همکاری دادستان نیز مقرر شد از خانواده های آسیب دیدگان زندانی و معتادین نیز استفاده شود و کسانی که خانم یا آقا شرایط کار دارند معرفی شوند .


وی اظهار داشت : مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر غرب استان نیز از این سوله بازدید داشتند و مقرر شد بخشی از نیرو تامین و همچنین برای شروع کار کمپ اخوان را پیشنهاد دادند و ما از محیط بازدید داشتیم و در اولین فرصت 500 عدد تابلو مونتاژ در آنجا مستقر شده و 2 نفر نیز به بهبود یافتگان آموزش داده اند و امید داریم که کار به خوبی انجام بگیرد.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group